Seyrek ya da dökülmüş saçların günümüzde kolaylıkla ekilebildiği bir gerçektir. Farklı saç ekimi yöntemleri kullanılarak seyrek ya da dökülmüş saçların çok kısa sürede telafisi mümkün olmaktadır. Saç ekimi günümüzde 2 farklı yöntem ile uygulanmaktadır. Bu yöntemler; FUT tekniği ve FUE tekniğidir. FUT Tekniği, biraz daha klasik bir tekniktir. Bu teknik ile birlikte kafa derisinde çizgi şeklinde bir kesik açılmaktadır. Doğru uzmanlar aracılığı ile bu işlem yapılırsa kafa derisinin arkasında kesinlikle iz kalmamaktadır. Fue tekniği, diğer tekniğe göre daha rahattır. Sadece seans süresi uzundur, bunun dışında herhangi bir zararı yoktur. Lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Sadece saçın alınacağı bölge uyuşturulmaktadır. Genel anestezi ya da cerrahi yöntemler kullanılmamaktadır. İzmir saç ekimi fiyatları konusunda uzman firmamız, size saç ekimi hususunda her türlü desteği sağlamaktadır.

İzmir Saç Ekimi Uygulamaları

Saç ekimi işlemi ile birlikte eskiden sahip olduğunuz saçlara kolaylıkla sahip olabilmektesiniz. İşlem sonucunda kesinlikle doğal saç görüntüsü elde edilmektedir. Saçların doğal bir şekilde görünmesi önemlidir. Özellikle Fue Tekniği kullanılarak yapılan saç ekimi işlemi sonucunda doğal görünümlü saçlara çok kısa sürede ulaşılmaktadır. Bu yöntem uygulanacaksa lokal anestezi donör bölgeye yapılacaktır. Yalnızca ilgili bölgenin uyuşturulduğu bu yöntemde sonuçlar etkili olmaktadır. İzmir saç ekimi fiyatları konusunda lider olan firmamız, uzman çalışanları ile hizmet konusunda öncü konumdadır. Fue tekniğini en doğru şekilde uygulayarak çok kısa sürede etkili sonuçlar sunmaktadır. En uygun İzmir saç ekimi fiyatları için Fue Tekniği sırasında 1mm çapında bir punch aleti kullanılarak saçın alınacağı bölgeden bir saç teli, doku ile birlikte çekilerek alınır. Bu işlem sırasında dokuya kesinlikle zarar verilmemektedir. Dokusu ile birlikte alınan saç teli, uygun bölgeye yine aynı yöntem ile ekilmektedir.

İzmir Saç Ekimi Fiyatları ve FUE Yöntemi Hakkında Bilgi

Fue Tekniği, 1 mm çapındaki alet ile saçların donör bölgeden cilde zarar vermeden ayrıştırılmasıdır. Saç kökü kesinlikle zarar görmemektedir. Bu teknik uygulanmadan önce kişinin saçlarını tıraş etmiş olması gerekir. Aksi halde yöntemi uygulamak çok zorlaşmaktadır. Bu teknikte günde 1000-1500 adet saç teli ciltten ayrıştırılarak saçsız ya da seyrek saçlı bölgeye ekilmektedir. Kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Ekimi yapılan aslında greft adı verilen dokulardır. Bu dokular tüm bir parça şeklinde alındıkları için yeni ekildikleri yerde de büyümeye devam etmektedir. Doku parçalarının içinde kaç adet saç kökü olduğu önemlidir.

Fue Tekniği sonucunda saç ekimi işleminin maliyetini belirleyen en önemli unsurlar saçın ekileceği alanın büyüklüğü, işlemin seans sayısı ve seans süresidir. Tüm seanslar 3-4 gün içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu sayede toplamda 4000-5000 adet saç kökü de yeni yerine ekilmiş olmaktadır. İzmir saç ekimi fiyatları konusunda en uygun fiyatı en yüksek kalite ile sunmaktayız. Saçlarınızın en az eskisi kadar gür olduğu bir anı hayal ettiğinizi biliyoruz. Bu hayalinize ulaşmanız için de sizlere her türlü yardımı sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.