Saç ekimi, saç seyrekliği, yokluğu, dökülmesi gibi nedenlerden dolayı hafif – orta – şiddetli saç kayıpları yaşayan erkek ve kadınlara uygulanabilen bir mikro cerrahi yöntemine dayanmaktadır. Sıklıkla kişinin ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri alınarak dökülme yaşanan bölgeye uygulanmaktadır. Artık aktifliğini yitiren, saç köklerinin bulunmadığı bölgelere mikro cerrahi yöntemi ve teknolojik ekipmanlarla gerçekleştirilen saç ekimi neticesinde bireylere kısa süre içerisinde doğal saç görünümü imkanı sunulabilmektedir. Saç ekim uygulaması gerçekleştirildikten sonra yoğun saçsızlık yaşanan bölgeye aktif saç kökleri nakledildiği için kısa sürede dökülme problemiyle mücadele edilmiş olur. Ekilen saç köklerinin bir kısmı büyüme sürecinde dökülse de, ekim işleminden önce ona göre hesaplama yapılarak tekrar seyreklik oluşması engellenir. Saç ekim uygulamaları geçici değil kalıcı çözümler barındırdığı için tekrar tekrar uygulanmasına gerek yoktur. Saç ekimi tedavisine yönelik verilen birden fazla teknik bulunmakta olup özetler şeklinde aşağıda anlatılmıştır.

FUE Saç Ekimi Hizmetleri

İlk defa Japonya’da uygulanan bu tedavi yönteminde punç’lar kullanılmıştır. 1998 yılında gerçekleştirilen ilk işlemin ardından litaratüre girmesi 2002 yılında gerçekleştirilmiştir. Bu saç ekim tekniğinde seçilen donör bölgeden, yani saç köklerinin olduğu bölgeden yeterli miktarda saç kökü tek tek toplanır. Ardından hedeflenen bölgeye yani saç seyrekliğinin yaşandığı alana yine tek tek ekilir. Ekim işlemi punç’lar aracılığı ile değil mikro motorlarla gerçekleştirilir. Diğer saç ekim tekniklerine nazaran daha uzun sürmektedir, lakin etki ve başarı oranı oldukça yüksektir. Teknikle hem saç köklerinin alınması hem de alınan köklerin ekilmesi yaklaşık 9 saat sürmektedir. FUE saç ekim yöntemi kendi arasında üç ayrı alt tekniğe dayalıdır. Bunlar da aşağıda özetler halinde açıklanmıştır;

 

  • Mikro FUE Saç Ekim Tekniği

 

Manuel fue tekniğinden esinlenilerek geliştirilmiş bir alt türevidir. Bu teknikte mikro motorlarla donatılmış mikro uçlu ekipmanlar kullanılır. Uçlar saçlı bölgesinde 0,6 mm ile 0,9 mm arasında delikler açarlar. Bu deliklerdeki saç kökleri ve saç köklerinin yakın çevresindeki dokular çıkartılarak hedeflenen bölgeye ekilir.

 

  • Saffir FUE Saç Ekim Tekniği

 

Bu alt modelde ise yöntem ve uygulama aynı olmakla birlikte kullanılan ekipmanın uç teknolojisi farklıdır. Safir kullanılarak gerçekleştirilen saç kökü ve köke yakın olan sağlıklı dokular hedef bölgeye ekilir. Ancak safir kullanıldığı için bu kez donör bölgede daha az cilt kabuklanması olur. Bu da bireylerin safiri daha fazla tercih etmesiyle neticelenir. Daha az kabuklanma ayrıca iyileşme evresini de daha hızlı hale getirmektedir. 

 

  • Soft FUE Saç Ekim Tekniği

 

FUE tekniği kullanılır. Ancak bu sefer hastanın konforu en ön planda tutulur. Hastaya sedasyon etkili ilaçlar verilerek maksimum rahatlıkta saç ekim işlemlerini geçirmesi sağlanır. Sedasyon etkileri lokal anestezi değildir. Benzer niteliklere sahip olsa da daha rahattır. Kişi kendindedir ve yapılan her işlemi acı duymaksızın hissedebilir. Yürüme, konuşma vb tüm fonksiyonel özellikleri etkilemeden saç ekim uygulamasını yaptırmasını rahat kılar.

DHI Saç Ekimi Hizmetleri

Bu saç ekim tedavisi FUE saç ekimine nazaran hem uygulayıcı hekim hem de hasta açısından çok daha kısa, rahat ve konforlu geçmesini sağlar. Çünkü işlemler Choi Implanter ekipmanı ile gerçekleştirildiği için kök alımı ve saç ekimi işlemleri bir arada yürütülebilmektedir. Oysa ki FUE tekniğinde önce alım, alım sonrası ekim gerçekleştirilmektedir. Etki ve başarı oranı olarak da yüksek potansiyele sahiptir. Ancak FUE tekniğine nazaran içerdiği dezavantajlar da vardır. Örneğin aynı oranda greft bazı ile hesaplayacak olursak FUE’de işlem tek seansta sona ererken DHI yönteminde iki güne yayılır. Ancak avantajı da oldukça fazladır. Alım ve ekim işlemleri sonrası saçlı derinin iyileşme evresi çok daha hızlıdır. Ayrıca diğer saç ekim tekniklerine göre ekim işlemi sonrasında elde edilecek sağlıklı ve gür saçlar ortaya çıkartılabilmektedir. Alım ve ekim işlemleri iki günde bitmektedir. Hastane ortamında ve uzman doktorlar aracılığıyla yapılması gereklidir.

 

Bölgesel Saç Ekimi

Saç Ekimi 1

Dhi Saç Ekimi

Saç Ekimi 2

FUE Saç Ekimi

Saç Ekimi 3

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç Ekimi 4

Organik Saç Ekimi

Saç Ekimi 5

Tıraşsız Saç Ekimi

Saç Ekimi 6