Emzirirken Lazer Epilasyon Yapılır Mı_

Emzirirken epilasyon yaptırılır mı? Sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Lazer ve kimyasal yöntemler ile ağda ve mekanik yöntemlerin birbirinden farkı da hepimizin malumu. Pekiyi gerçekten bebeğimizi sağlıklı biçimde emzirmek ve gelişim sürecinde herhangi bir soruna yol açmadan, istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün mü?

Gebelik sürecinde olduğu gibi, emzirme sürecinde de bazı detaylara dikkat etmek durumundayız. Peki bunlar neler? Nasıl epilasyon yapılabilir ve zararsız epilasyon yöntemleri var mıdır? Diyecek olursak, genel olarak, neredeyse hiçbir epilasyon yönteminin ağır etkileri olmadığını görürüz. Ancak bu gebelik süreci için aynı değildir. Elbette gebelikte lazer gibi ekipmanların kullanımı sınırlandırılır.

Emzirirken Lazer Epilasyon

Son yılların en çok tercih edilen epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon hızlı ve etkili çözüm sunması sebebi ile diğer epilasyon yöntemlerinden ayrılmaktadır. Lazer epilasyon belli boyutlarda olan ışınların kıl köklerine gönderilmesi prensibine uygun olarak yapılmaktadır. Bu prensip ile çalışan lazer epilasyon merkezleri genellikle sizlere etkili ve hızlı çözüm sunabilen merkezler olacaktır.

Burada aynı zamanda lazer epilasyon yapacak aletin gelişmişlik düzeyi ve uzmanın deneyimi sizlerin istenmeyen tüylerinden kesin kurtulmanıza olanak sağlayacaktır. Lazer epilasyonda 1 milimetrelik ışınların kıl köklerine gönderilerek kıl kökleri tahrip edilir. Bu yöntem bilinen en acısız yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazer epilasyon yaptıracağınız merkeze karar vermeden önce mutlaka araştırmanız ve ön görüşme yapmanız tavsiye edilmektedir.

Cilt analizi önemlidir

Lazer epilasyon yaptıracağınız merkez ile önceden görüşme yapmanız halinde kıl ve cilt analizi ile size uygun olan lazer epilasyon uygulamasına karar verebilir ve böylelikle en az kaç seans planlandığını öğrenebilirsiniz. Genellikle net bir seans sayısı verilmese de en az 6 ila 10 seans arasında sürmektedir. Genellikle bayanlar tüm vücut lazer epilasyon tercih etse de bölgesel lazer epilasyon tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Lazer epilasyonda hemen hemen hiç ağrı hissetmezsiniz. Nasıl seans sayısı kişiye özel planlanmakta ise ağrı eşiği de kişiye özel olduğundan kimisinde ağrılı olan işlem kimisinde ağrı göstermeyebilir. Kadınlar özellikle genital bölge lazer epilasyon uygulamalarında ağrılarının olduğunu dile getirmişlerdir.

7’den 70’e hemen herkese uygulama kolaylığı sunan lazer epilasyon istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkese uygulanmaktadır. Ancak herkese uygulanan bu yöntemde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Kendisinde yan etkisinin olacağını düşünen kişiler kesinlikle lazer epilasyon öncesinde doktorlarına danışmalıdırlar.

Diğer hastalıklara dikkat

Özellikle hekimler kemoterapi alanların ve hamilelerin lazer epilasyondan kaçınmaları gerektiğine vurgu yapmışlardır. Her ne kadar lazer epilasyon sırasında gönderilen ışınlar deri altından kana karışmamakta ve bebeğe zarar vermese de hamilelik sırasında cildin hassas olmasından ve ağrı eşiğinin düşük olmasından dolayı önerilmemektedir. Emzirirken lazer epilasyon yapılır mı? Emzirme dönemi hamileliğin devamı sayılmaktadır. Gönderilen ışınlar süte ve kana karışmamaktadır. Ve bu yüzden emzirirken lazer epilasyon sakıncalı görülmemekle birlikte doktora danışılmakta fayda görülmektedir.

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir