Prp trombosit hücreleri yönünden zengin kan demektir. PRP uygulamalarında kişinin kendi kanından elde edilen trombosit hücreleri ve plazmalar kullanılmaktadır. Bu uygulamada amaç kişinin kendi vücudundan alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek iyileşmesi planlanan alana enjekte edilmesi ve bu sayede bu alanda hızlı tedavi gerçekleşmesini sağlamaktır. Özellikle estetik ameliyatlarında kırışık giderme, gençleşme gibi nedenlere yönelik olarak sıklıkla uygulanmaktadır. Kaş dökülmesi, saç dökülmesi, kırışıklık oluşumu gibi problemler hücrelerin beslenememesi ve bu nedenle çalışmaması sonucu oradaki dokunun görevini yerine getirememesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Buraya taze ve etkili kan takviyesi yapılması hücreleri yeniden harekete geçirecek ve çalışır hale getirecektir.

Estetik operasyonların yanı sıra bu yöntem özellikle tendon, bağ, kas ve eklem tedavilerinde de kullanılmaktadır. İşlemlerle trombosit yönünden zengin hale getirilen bu plazma zarar görmüş dokulara enjekte edildiğinde hücrelerin büyümesini teşvik eder, hasarlı dokudaki iyileşmeyi hızlandırır. Ana amacı iyileştirmeye hızlandırmak ve iltihaplanmayı azaltmak olan bu yöntem yumuşak doku iyileşmesi, gençleşme ve özellikle saç büyümesini teşvik etmek için kullanılmaktadır. Ankara Prp saç tedavisi fiyatları saç ekim operasyonları fiyatlarına oranla daha uygundur. Bu nedenle kellik sorunu yaşayan kişiler genellikle ekim öncesi bu tedavi yöntemine denemektedir.

Ankara Prp Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Prp saç tedavisi cansız, ince, zayıf, dökülen saçları canlandırmak, çeşitli nedenle kelleşmiş saç bölgelerine buradaki kıl köklerini harekete geçirerek yeniden saç çıkacak hale getirmek, kepek ve aşırı yağlanma olan saç sorunlarını çözmek gibi nedenlerle uygulanmaktadır. Genellikle demir eksikliği ve menopoz döneminde hormon değişikliği nedeniyle bayanların yaşadığı saç sorunlarının çözümünde tercih edilmektedir. Uygulama çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmekte ve günlük yaşantıyı etkilememektedir. Birkaç hafta içerisinde sonuçlar gözle görülür bir hal alabilmektedir. 3 aylık bir periyotta 2 haftada 1 seans şeklinde uygulama yapıldığında maksimum sonuç elde edilecektir. Ankara Prp saç tedavisi fiyatları seanslar halinde ücretlendirilmektedir.

Ankara Prp Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ankara Prp Saç Tedavisi 3

Uygulama yapılacak kişiden 10 cc kan alınarak bir makine yardımı ile bu kanın içindeki trombositler ayrılır. Bu sayede elde edilen sıvı seyrelme görülen ya da tamamen kelleşen bölgeye mikro iğneler ile enjekte edilir. İstenirse lokal anestezi uygulanabilmektedir fakat yapılan işlem son derece basit olduğundan herhangi bir acı, ağrı ve kesik söz konusu değildir. Enjekte edilen sıvı kişinin kendi vücudundan elde edildiği için herhangi bir yan etki de söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemdir. Birçok merkezde uygulanan bu yöntem için Ankara prp saç tedavisi fiyatları hakkında araştırma yaptığınızda birçok sonuç elde etmeniz mümkündür. Bu yöntem kanser tedavisi gören, emziren, kan sulandırıcı ilaç kullanan ve cildinde enfeksiyon bulunan kişilere uygulanamamaktadır. Saç ekim operasyonlarında işlem destekleyici tedavi olarak uygulanabilmektedir. Saç ekim işleminden sonra uygulanan Prp seansları saç ekim işleminin etkisini maksimum seviyeye çıkarmak amacıyla uygulanır. Saç ekim operasyonu ile birlikte uygulanacak Prp tedavisi için Ankara PRP Saç tedavisi fiyatları ile birlikte saç ekim fiyatları da araştırılmalıdır.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.