Özellikle bayanlar her daim görüntülerini yenilemek ve iyileştirmek adına kendilerinde değişim yapmaya meyillidirler. Yüz bölgeleri için burun, dudak, elmacık kemiği, kaş gibi unsurlarıyla modaya ve güncel modellere uyum sağlayabilecek operasyonlara son derece açıktırlar. Kaşlar yüzün tüm şekline etki sağlayabilecek, simayı, duruşu ve görüntüyü etkileyebilecek en önemli unsurlardandır. Bu nedenle bayanlar kaş şekilleri ile ilgili çok sık değişiklik yapmaktadırlar. Güncel ve popüler modelleri uygulamak için kaşlarını kaldırmakta, inceltmekte, bunun yanı sıra hem fiziki hem kimyasal uygulamalarda bulunmaktadırlar. İşte bu gibi durumlar başta olmak üzere bazı sağlık sorunları, tedavi yöntemleri, kullanılan ilaçlar ile kaşlarda bulunan kıl köklerinde zayıflama, dökülme, seyrelme görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda kaşlar için çeşitli uygulama yöntemleri bulunsa da en etkili, en uzun süreli ayrıca en doğal görüntü sağlayabilen uygulama yöntemi kaş ekimidir. Bu işlem kaş ekim merkezlerinde yapılabilmekte ve kaş ekimi merkezi uygulamaları, kaş ekimi merkezi fiyatları adı altında bu konu hakkında araştırmalar yapılabilmektedir.

Kaş Ekimi Merkezi Nasıl Bir Uygulama Yapar ?

Kaşların küserek seyrelmesi, dökülmesi, yeniden çıkmaması ya da yaşanan bazı rahatsızlıklar ile kaş problemleri oluşması sonucu ihtiyaç duyulan kaş ekim işlemleri özellikle görüntüsü konusunda büyük hassasiyet gösteren kişiler, işi gereği çok göz önünde bulunanlar ve sanatçılar için son derece önemlidir. Kaş ekimi merkezi fiyatları da aynen saç, sakal ve bıyıkta olduğu gibi 1 kıl kökü ekimine göre hesaplanmaktadır. Ense bölgesinden alınan kıl köklerinin kaş bölgesine yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşen bu işlem 1-2 saat süren son derece basit bir işlemdir. Önemli olan işlemin doğru teknik ve doğru uygulama şekli ile gerçekleştirilmesidir. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama cinsiyet fark etmeksizin herkese yapılabilmektedir.

Kaş Ekim Merkezi Uygulamaları Hakkında

Kaş Ekimi Merkezi Nasıl Bir Uygulama Yapar 3

Uygulama lokal anestezi altında yapılmakta ve acı hissedilmemektedir. Bu uygulamada başarı oranı son derece yüksektir. 7 gün içerisinde iyileşme göstermektedir. 3 ay içinde de yeni kaşlar çıkmaya başlamaktadır. Kaş ekimi merkezi fiyatları ekilecek kök sayısına göre belirlenmektedir. Dolayısıyla uygulama yapılacak alanın büyüklüğü fiyat konusunu belirleyen en önemli unsurdur. Kaş uygulaması yapılacak alan saç ve sakala göre çok daha küçük olduğu için fiyatlar da bu uygulamalara oranla çok daha makuldür.

Kaş ekimi ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken tek konu ekim sonrası kaşları yeniden inceltmek ve kaş seyrelmesine neden olan işlemleri yeniden uygulamak kaşları yeniden küstürebilecek ve kökleri yeniden zayıflatabilecektir. Bu nedenle bu konuda dikkat edilmeli, gerekli durumlarda ya da kalınlaştırma isteği devam ettiğinde ikinci ve üçüncü aşamalar uygulanabilmektedir. Kaşlarda kıl yönleri farklı farklı olduğu için etkili bir uygulama bu yönlere dikkat edilerek yapılmaktadır. Operasyon 1 – 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. Doğru teknik ile yapılan operasyonlarda kıl kökleri tek tek açılan deliklere yerleştirildiği için her hangi bir dikiş söz konusu olmamaktadır. Kaş ekimi merkezi fiyatları konusunda uygulanacak teknik önemli rol oynamaktadır.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.