Kaş, insanın yüz ifadesini oturtan en önemli unsurdur. Öyle ki, farklı kaş modelleri deneyen bireylerin tamamen farklı yüz ifadelerine büründüğü, internet ortamındaki birçok örnekle gayet net görülebilmektedir. Bu nedenle başka kadınlar olmak üzere her iki cinsiyet de kaşlarına oldukça önem vermektedir.

Bazı durumlarda kaşlar, genel görüntüyü bozacak bir görüntüye sebep olmaktadır. Bunun temel nedenleri ise, kaşların dökülmesi, çok seyrek çıkması, var olan kaşların küsmesi gibi durumlardır. Bu gibi durumların her biri, kişiler için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Durum bu denli önemli hale gelince gelişen teknolojik imkanlar bu duruma da el atmayı ihmal etmemiştir. Günümüzde kaş iyileştirme amacı ile uygulanan birden fazla tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavi yöntemlerinin başında ise kaş ekimi gelmektedir.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, istenenin dışında bir görüntüye sahip olan kaşların, mevcut görüntülerinin değiştirilmesi işlemidir. Bu işlem, kaş boyama ya da kaş dövmesi gibi yöntemlerin aksine hem kalıcı çözümler sunmakta, hem de bu çözümler sonrasında doğal bir görüntü ortaya koymaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen kaş iyileştirme yöntemlerinden biri budur.

Yaşlanma, çeşitli sağlık problemleri gibi farklı nedenler ile ortaya çıkan kaş dökülmeleri özellikle kadınlar için oldukça büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle kadınlardan bu işleme daha çok talep gelmektedir. Bu sebeple kaş ekim işlemine geçmeden önce yapılması gereken ilk işlem, kaşın şeklini belirlemek ile ilgilidir. Bu işlem, hem mevcut kaş şekli, hem kişinin yüz şekli dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir. Tabi tedavi uygulanacak olan bireyin isteği de göz ardı edilmemektedir.

Gerekli şekil belirlendikten sonra yapılan bir diğer işlem kıl yönlerinin belirlenmesidir. Özellikle kaş ekiminde bu önemli bir durumdur. Bu sebeple enseden alınan kıl köklerinin, yönü belirlenmektedir. Bu operasyon, her işlem dahil olmak üzere ortalama 2 saat sürmektedir. Tabii saat üzerinde kaş şekli ve mevcut kılların yoğunluğu da etkilidir.

Kaş Ekimi Sonrası Neler Olur?

  1. Kaş ekimi işlemi sonrası açılan kanallardan az miktarda kanamalar meydana gelebilir, bu oldukça doğal bir durumdur. Bu ufak kanamaların oluşturduğu kötü görüntünün giderilmesi için ise ilk yıkama gerçekleştirilmektedir. Genellikle işlemin bir sonraki günü yapılan ilk yıkama, uzman tarafından yapılmalıdır.
  2. Kaş ekimi işleminden sonraki 2 veya 3. Haftalarda şok dökülme denen dökülme işlemi ortaya çıkmaktadır. Bu dökülme ile ekilmiş olan kaşların bir kısmı ya da tamamı dökülmektedir. Bu oldukça doğal bir durumdur ve işlemin işe yaramadığını göstermemektedir.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş Ekimi Fiyatları 3

Kaş ekimi fiyatları üzerinde etkisi olan en temel unsur ekimi yapılacak geft adedidir. Yani kaş ekimi sırasında kaç geft kullanılacak ise o kadar fiyat belirlenecektir. Normal kaş ekimi için gerekli ve yeterli olan geft miktarı 250 ila 300 arasında değişmektedir. Bir kıl kökü (geft) için talep edilen fiyatın ortalama 9 TL olduğu düşünüldüğünde, standart bir kaş ekimi için talep edilen ücret 2000 ila 2700 arası değişiklik gösterebildiği görülmektedir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.