Kaş ekimi özellikle estetik kaygılar nedeniyle en çok bayanlar tarafından tercih edilen bir operasyondur. Modanın hızla değişimi bayanların sıklıkla kaş şekilleri ile oynamasına neden olmakta ve bu durumda çoğunlukla kaşların küserek seyrelmesi, dökülmesi ve yeniden çıkmamasına sebep olmaktadır. Bazı rahatsızlıklar ve ilaç kullanımı da kaş dökülmelerine neden olabileceği gibi genelde kimyasal olarak kullanılan kozmetik ürünleri ve sonradan yapılan müdahalelerden kaynaklı sıkıntılar yaşanmaktadır. Kaş kaldırma işlemi de kaş dökülmesinin en büyük etkenlerinden birisidir. Kaşlar yüzün ifadesini belirleyici en önemli unsur oldukları için tüm bayanlar için son derece önemlidir, hele ki işi gereği çok göz önünde bulunan bayanlar bu konuya ayrı bir hassasiyet göstermektedirler.

İstanbul kaş ekimi fiyatları da aynen saç, sakal ve bıyıkta olduğu gibi 1 kıl kökü ekimine göre hesaplanmaktadır. Ense bölgesinden alınan kıl köklerinin kaş bölgesine yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşen bu işlem 1-2 saat süren son derece basit bir işlemdir. Önemli olan işlemin doğru teknik ve doğru uygulama şekli ile gerçekleştirilmesidir. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama için cinsiyet fark etmese de genellikle bayanlar bu işleme ihtiyaç duymaktadırlar. İstanbul kaş ekimi fiyatları için detaylı bir araştırma yapılmalı, bu araştırma esnasında da uygulama kalitesinin fiyattan daha önemli olduğu unutulmamalıdır.

İstanbul Kaş Ekimi Uygulaması

Uygulama lokal anestezi altında yapılmakta bu nedenle de acı hissedilmemektedir. Bu uygulamada başarı oranı çok yüksektir. 7 gün içerisinde iyileşme, 3 ay içinde de kaş çıkması gözlenebilmektedir. İstanbul kaş ekimi fiyatları kök sayısına göre belirlendiği için uygulama yapılacak alanın büyüklüğü fiyat konusunu belirleyen en önemli unsurdur. Modaya uyarak kaşları ince almak kaşı genellikle küstürmek anlamına geliyor. Bu şekilde küsen kaşlar kalın kaş moda olduğunda ya da kişi ince kaş kullanmaktan vaz geçtiğinde toparlanamıyor. Bu gibi durumlarda kaş dövmeleri, kıl tekniği ile kaş uygulamaları yapılsa da kalıcı çözüm olmuyor maalesef. Bu uygulamalar doğal bir görüntü de sağlayamıyor. İşte bu gibi durumlarda en etkili uygulama kaş ekimi oluyor. Kaş ekimi uzun süreli ve doğal görüntü sağlıyor fakat ekimden sonra ince kaş kullanmaya devam ederek sürekli olarak kaşları ince bir şekilde almak kaşlara hasar verebildiği için işlemi tekrarlamak gerekebiliyor.

İstanbul Kaş Ekimi Fiyatları

İstanbul Kaş Ekimi 3

Kaş ekim işleminin en büyük avantajı son derece doğal bir görüntü sağlaması, kaşlara herhangi bir uygulama yapıldığının anlaşılmaması ve uzun süreli etki sağlamasıdır. Kaşlarda kıl yönleri farklı farklıdır, ekim yapılırken doğal görüntünün bozulmaması için bu yönlere mutlaka dikkat etmek gerekir. Operasyon 1 – 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. FUE tekniği ile yapılan operasyonlarda kıl kökleri tek tek açılan deliklere yerleştirildiği için herhangi bir dikiş söz konusu olmamaktadır. Doğallığı bu nedenledir. İstanbul kaş ekimi fiyatları konusunda araştırma yapılırken uygulanacak tekniğin FUE tekniği olmasına özen gösterilmelidir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.