Saç ekimi uygulanırken FUT, FUE ve DHI gibi farklı yöntemler kullanılmaktadır. Saçlarınızın durumunu analiz eden uzman doktor, sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyerek süreci şekillendirecektir. FUT tekniğinde ekilecek saçlar kafa derisinden toplu olarak alınır. Bu teknikte kişinin ensesindeki dökülmemiş saçlar alınmaktadır. Bu nedenle burada bulunan saçların gürlüğü ve sağlamlığına bağlı olarak alınabilecek saç sayısı değişmektedir. Az saç alınması durumunda tedavi birkaç seans sürebilir. Diğer yöntemlere göre daha ekonomik olan bu yöntemde kafa derisinde iz kalmaktadır. Daha iyi yöntemlerin bulunması nedeniyle günümüzde bu yönteme pek fazla başvurulmaktadır.

FUE tekniğinde kişinin saç kökleri gür olan bölgelerden tek tek alınır. Bu nedenle bu işlem FUT yöntemine göre daha uzun sürmektedir. Ancak DHI yönteminden daha kısa sürdüğü ve daha az maliyetli olduğu için en çok tercih edilen yöntemdir. Başlangıç olarak kişiye 1 seans uygulanır. 6-9 saat arası süren bu seans sonrası alınan saçlar incelenir. İstenilen sonuç elde edilemezse seanslara devam edilir. Bu yöntemin en güzel yanı işlem sonrası saç derisinde dikiş olmamasıdır. Saç ekiminde kullanılan bir başka yöntem de DHI yöntemidir. Bu yöntemde saçların sıfıra vurulmasına gerek yoktur. Diğer yöntemlerde ise köklerin alınacağı alanın sıfıra vurulması gerekir.

DHI yönteminde ince uçlu özel iğneler kullanılır. Bu iğnelerin yardımıyla sağlıklı saçların olduğu bölgeden alım yapılır. Alınan kökler dışarıda bekletilmeden ekim işleminin yapılacağı bölgeye birkaç dakika içerisinde yerleştirilir. Bu da köklerin canlı kalma oranını artırmakta, zarar görmeden yerleştirilmesini sağlamaktadır. Yerleştirme işleminin aynı açıyla yapılması gerekmektedir. Bu nedenle DHI yöntemini uygulayacak kişinin deneyimli olması çok önemlidir.

DHI yöntemi FUE yöntemine göre daha uzun sürede yapılır. Ayrıca daha maliyetli bir yöntemdir. DHI yöntemi sonrası iyileşme oranı diğer yöntemlere göre daha hızlıdır. Bu da kişilerin günlük yaşamlarına daha kısa sürede dönmesini sağlamaktadır.

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir