Saç ekimi kimi için kişisel bir bakım olarak düşünülmekte, kimi için ise bir sağlık problemi olarak değerlendirilmektedir. Her iki sebep dahilinde bu rahatsızlığın ortadan kaldırılması gerektiğini düşünen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Saç ekimi için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerin bazıları tavsiye edilirken bazılarından uzak durulması gerektiği bilinmektedir. Seç ekimi bu yöntemler arasında en fazla kullanılan yöntemdir. Saç Ekimi merkezi fiyatları yöntemin çok fazla tercih edilmesinden dolayı en fazla merak edilen kısmı durumundadır.

Merkezlerde Fiyat Farklılıkları

Saç Ekimi Merkezi Fiyatları uygulandığı merkezlere göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebepleri kalite ve mekan farklılıklarının olmasıdır. Saç ekiminin yapılacağı merkezin bilinmiş ve tanınmış merkezler arasında bulunması fiyatın çoğu zaman yüksek olacağı anlamı taşımaktadır. Bunun yanı sıra fiyatı etkileyen bir diğer faktörde uygulanan saç ekimi metodunun hangisi olduğudur. Her yöntemin uygulanışı ve zaman aralığı bir diğerine benzememektedir.

Bu sebeple Saç Ekimi Merkezi Fiyatları arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bunlar normal olarak algılanması gereken fiyat farklılıklarıdır. Birde anormal olarak bulunmakta olan fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bunun sebebi ise merdiven altı olarak tabir edilen yerlerin gerekli izinlerin alınmadan ve belli kontrollerin sağlanmadan, hijyen kurallarını hiçe sayarak yapmış oldukları saç ekiminin oldukça piyasa fiyatlarından aşağıda bulunmasıdır. Bu fiyat farkına aldanarak saç ekimi yapılmasının bedeli çok ağır olmaktadır.

Merdiven Altı Saç Ekimi

Saç ekimi piyasasının oldukça rağbet görmesi ve masrafların en az şekilde kullanılması ile oldukça büyük karlar elde edileceği düşüncesi merdiven altı ekim yapmak isteyenlerin iştahını kabartmaktadır. Saç ekimi fiyatları noktasında dikkat edilmesi gereken fiyatların piyasadan çok aşağı olması durumlarında bu merkezlere itibar edilmemesidir. Saç ekimi yapılacak olan mekanın işleme başlamadan önce kontrol edilmesinde fayda bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından hizmetin verildiğinin anlaşılması ile birlikte bu işleme onay verilmelidir.

Saç ekiminin hatalı ve hijyenik yapılmaması sonucunda birçok kişi çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntılar para ile karşılaştırılamayacak kadar önemlidir. Rahatsızlıkların yaşanmaması ve sağlıklı bir şekilde yaşama devam edilebilmesi için hayatımızda belki de bir kere yapılacak olan bu işlem için ciddi bir araştırma yapılması son derece sağlıklı olacaktır.

Kaliteden Doğan Fiyat Farkı

Doğal olarak hayatımızda ki her aldığımız ürün veya hizmet gibi saç ekimi noktasında da kalite farkından oluşan bir fiyat farkı bulunmaktadır. Bu fark normal olarak kabul edilmektedir. İstanbul da Beşiktaş ilçesinde bu hizmeti vermekte olan bir merkezin masrafları ile Bahçelievler ilçesinde bulunan bir merkezin masraflarının aynı olması beklenemez. Bu sebeple fiyat arasındaki farklılık normal olarak karşılanmaktadır. Olağan dışı olarak adlandırılan fiyat farkı yayı yarıya veya üste biri gibi fiyat sunulması durumunda oluşan fiyatlardır. Bu durumların normal şartlarda olması mümkün değildir. Dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.