Gür ve havalı saçlar herkesin hayalidir. Özellikle bayanların en büyük aksesuarı olan saçlar dış görünüşü ve albeniyi tamamen değiştiren son derece önemli bir unsurdur. Saç modeli ve rengi bile bir bayanın büyük bir değişim göstermesini sağlayabilmekteyken, saçın az ya da çok olması, sağlıklı görünmesi, olması ya da olmaması arasındaki fark tartışmaya açık değildir. Durum böyle iken saçsızlık sadece bayanların değil, erkeklerin bile fiziki anlamda büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorun zamanla ruhsal bunalımlara bile neden olabilmektedir. Bu nedenle geliştirilen yöntemler ile saç ekim uygulamaları yapılabilmekte ve kişilerin özgüveni yüksek, mutlu ve güzel gözükmeleri sağlanabilmektedir. Saç ekimi merkezleri geliştirilen birçok farklı yöntem ile uygulamalar yapabilmektedir. Bu yöntemler kalite ve fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Saç ekimi merkezi fiyatları konusunda merakınız varsa bu konunun yapılacak uygulama için kullanılacak yönteme göre belirlendiğini bilmeniz gerekmektedir.

Saç Ekimi Merkezi Hakkına Bilinmesi Gerekenler

Ekim sonrası saçların tutunması ve beslenebilmesi operasyon başarısı açısından son derece önemlidir. En iyi saç ekimi sonuçları yağ dokusu ile beslenen operasyonlarda elde edilmektedir. Çünkü bu doku kök hücre içeriklidir ve kellik olan bölgeyi besleyeceği için bölgeyi tekrar verimli hale getirmekte ve buraya ekimi yapılan kökler sağlıklı bir biçimde gelişebilmektedir. Bu durumda operasyonun başarısını maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Uygulama sonrasında kesik ve dikiş izi bulunmaması, saç köklerinin alındığı alanın zarar görmemesi yine kişi için son derece önemli detaylardandır. Ekilen saçlar çıkıp kişi sağlıklı bir görüntüye kavuştuğu zaman, kişinin bu konu ile ilgili olarak herhangi bir operasyon geçirdiği, saç ekimi yapıldığı anlaşılamayacak kadar normal gözükmesi gerekmektedir. Bu kalitede bir operasyon ancak profesyonel kişilerce gerçekleştirilebilmekte ve saç ekimi merkezi fiyatları bu kişilerin başarı oranına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Saç Ekim Merkezi Neye Göre Seçilir ?

Saç ekimi merkezi fiyatları karşılaştırılırken, operasyonlarla ilgili tüm detaylar da aynı oranlarda kıyaslanmalı, başarı oranlarına ve müşteri memnuniyetine bakılmalı ve bu doğrultuda en çok fayda sağlanabilecek kişi ya da kurumca işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi uygulaması kişilerin saç açıklığı, saç kalitesi, kişinin yaşı, yüz şekli gibi birçok etkene bağlı olarak farklı kalitede sonuçlar verebilmektedir. Uygulamayı yapacak kişi, uygulama ortamı ve şartları da yine bir operasyon olduğu için işlemin başarısının yanı sıra sağlık ve hijyen konularında da büyük önem arz etmektedir. Kel alan ne kadar az ise uygulamadaki başarı oranı o kadar yüksek olacaktır. En başarılı saç ekim operasyonları kellik oranı az, saç kalitesi yüksek olan kişilerde görülmektedir. Saç ekim sonuçları nakil yapılacak saçın kalitesi ve kalınlığına, kel bölgenin büyüklüğüne, nakil sonrası iyileşme sürecindeki hassasiyete ve ekim yapan cerrahın uzmanlığına bağlı olarak farklı sonuçlar verebilmektedir. Saç ekimi merkezi fiyatları da yine cerrahın uzmanlığına ve gerçekleştireceği uygulama yöntemine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.