[vc_row type=”vc_default” margin_top=”60″ margin_bottom=”-40″ css=”.vc_custom_1497598014815{padding-top: 70px !important;padding-bottom: 20px !important;}”][vc_column css=”.vc_custom_1490364540235{padding-bottom: 80px !important;}”][ultimate_heading main_heading=”YETKİN BAYER TURİZM SEYAHAT ACENTASI” spacer=”line_only” spacer_position=”middle” line_height=”5″ line_color=”” main_heading_font_size=”desktop:40px;” main_heading_line_height=”desktop:46px;” line_width=”200″ main_heading_margin=”margin-bottom:15px;” main_heading_style=”font-weight:bold;” el_class=”accent-border-color”][/ultimate_heading][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”27530″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Sağlık Turizmi Acentası Nedir ?

Sağlık turizmi; sağlık hizmetlerinin uzak ülkelere veya ülke içindeki vatandaşlara, turizm hizmetleri ile birlikte sunulması uygulamasıdır. Bu hizmetin arzını yapan firmalara ise sağlık turizmi acentası denir. Sağlık kuruluşları, rehabilitasyon merkezleri, termal oteller ve hekimler ile kurulan bağlantılar ile oluşturulan paketler kapsamında, hastalar tedavileri için en uygun noktaya yönlendirilir.

Ülkemizde geçmişte yaygın sağlık turizmi uygulamaları, kaplıcalar ve termal oteller iken, günümüzde bu sistem oldukça geniş bir kapsam kazanmış ve ülke içinde, dışarıdan ülkemize ve ülkemizde yurtdışına pek çok tedavi için sağlık turizmi uygulamaları gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Sahip olduğumuz tıbbi kalite ve kapasite itibariyle, ülkemiz bu konuda hali hazırda dünyanın lider ülkelerinden bir tanesidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Sağlık Turizmi Acentası Ne İş yapar?

Sağlık turizmi acentası; yukarıda da belirttiğimiz gibi, tedavi ihtiyacı olan hastalar için uygun programları sunar. Hasta, tedavisi için acentaya başvurduğunda, kendisine maliyet ölçeğinde alternatifler sunulur ve bütçesine uygun tedavi biçimlendirilir.

Sağlık turizmi operasyonlarında bütüncül yaklaşım benimsenir. Tıbbi uygulama ile birlikte, ulaşım, konaklama, yeme –içme gibi tüm ihtiyaçlar pakete dahil olarak sunulur.

Sağlık turizmi acentası, yılın her döneminde hizmet verir. Farklı mevsimlerde farklı tedavi ihtiyaçları için uygun çözümler söz konusudur ki, ülkemizin turizm potansiyeli ile birleştiğinde oldukça kuvvetli bir sektör ortaya çıkmaktadır.

Herhangi bir tedavi ihtiyacının var olması durumunda sağlık turizmi operatörü ile iletişime geçebilir, uzman müşteri destek ekibinin sizi yönlendirmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede, en uygun merkezde, dilediğiniz hekime tedavi olabilir ve sonuca uygun koşullarla ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”27535″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”27557″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Sağlık Turizminde Neden Türkiye ?

Sağlık turizmi; hastalıkların tedavisi veya estetik müdahaleler için ülkemizdeki kinik ve hekimleri tercih eden yabancılara sunulan hizmettir. Elbette bu hizmetten yurt içindeki vatandaşlar da faydalanabilir. Bu noktada dünyanın her yerinden sağlık turizmi için ülkemize gelenlerin neden ülkemizi tercih ettiğini ele alacağız.

Öncelikle Türkiye; genellikle Avrupa ülkeleri ve Ara ülkelerinden sağlık turizmi için turist ağırlayan bir ülkedir. Bu yönden bakıldığında; satın alma indeksinde üst sıralarda yer alan ülkelerin vatandaşlarının ülkemizi tercih ettiğini ve doğal olarak ciddi miktarlarda döviz girdisi potansiyelinin var olduğunu görebiliyoruz. Bizim için önemli bir fırsat olan bu etkinliği, kamusal olarak da destekleyerek belli standartları oluşturmuş ve tüm dünyaya bu alanda önemli bir temsilci olduğumuzu ispat etmiş durumdayız. Peki turistler neden Türkiye’yi seçmeli?

Türkiye’nin Tedavi için seçilme nedenleri?

  • Türkiye’de Avrupa standartlarında turizm hizmeti sunulur. Yabancılar bu standartlarda hizmet alabilmek isterler.
  • Türkiye’de dünyanın önde gelen hekimleri, son derece nitelikli kliniklerde hizmet verirler.
  • Türkiye’deki sağlık sistemi, batılı örneklerinin birebir aynısıdır.
  • Türkiye’de kullanılan donanım; batıda kullanılan donanımın aynısıdır.
  • Türk hekimleri, dünyanın isim yapmış hekimleridir.
  • Türkiye’de sağlık hizmeti fiyatları, örneğin Avrupa’ya göre son derece uygundur.
  • Türkiye’nin turizm hizmet sunumu Avrupa’daki örneklerine göre uygun fiyatlıdır.
  • Türkiye’de hem tedavi görüp, hem de turist olarak ülkede iyi vakit geçirilebilir.
  • Türk Sağlık Turizmi sektöründe kişi kendi hizmetini seçebileceği kadar fazla alternatife kolayca ulaşabilir.

Türkiye Sağlık Turizmi Geleceğin Yıldız Sektörüdür

Günümüz koşullarında nitelikli ve uygun fiyatlı hizmet alabilmek mümkün değil gibi görünür. Zira uygun fiyat kalite noksanının, kalite ise yüksek fiyatın habercisi olarak kabul edilir. Ancak bu ülkemiz koşulları için söz konusu değildir. Ülkemizde sağlık hizmetinin asgari koşulları bakanlıkça belirlenir ve Avrupa standartlarının altında olamaz. Buna karşılık fiyatlarımız batılıların fiyatlar seviyesinin altındadır. Öyle ki, bir İngiliz ülkesinde alacağı sağlık hizmetinden daha düşük bir ücretle Türkiye’ye gelebilir, burada en iyi tedaviyi alıp ülkesine güvenle dönebilir. Sonuç olarak bu durum, sektörün her geçen yıl büyüyeceğine ve geleceğin amiral gemilerinden birisi olacağına işaret etmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]