Saç dökülmesi ve buna bağlı kellik çağımızın en önemli fiziksel sorunlarından biridir. Sağlıksız gıda tüketimi, yaşam steri gibi sorunların yanı sıra bir de ailede genetik olarak kellik problemi varsa bu sorunla karşılaşmak kaçınılmaz olabilmektedir. Bayanlar bir şekilde saç modeli ve peruk gibi çözüm yolları bulabilse de özellikle erkekler için kellik büyük bir problem olabilmektedir. Bu fiziki problem bazı zamanlarda ruhsal sıkıntılara bile yol açabilecek boyutlara ulaşan bir sorun haline gelmektedir. İşte bu büyük problemi yani kellik sorununu saç ekim yöntemleriyle çözebilmek mümkündür. Bu alanda her geçen gün daha iyi sonuç alınabilen operasyonlar yapılmaktadır. Peki ya bu operasyonların maddi boyutu nedir, İstanbul saç ekimi fiyatları ne kadardır? Bir kişi saç ekim işlemi yaptırmaya nasıl karar verir, bu konudaki kararını neler etkiler?

Kişiler her ne kadar kelliği kendilerine problem ettikleri için operasyonu düşünseler de gerçekleştirilmiş işlemlerin sonucunu görmek, başarı oranına bakmak, işlem aşaması, öncesi, sonrası ve fiyatı konusunda mutlaka araştırmalar yapmaktadırlar. Örneğin operasyonu İstanbul’da gerçekleşecek bir kişi İstanbul saç ekimi fiyatları konusunda mutlaka ön araştırma yapmak isteyecektir. Bu araştırma kişilere bazı ipuçları sağlasa yeterli ve kesin bir bilgi sağlamamaktadır. Çünkü saç ekim işlemi uygulama yapılan her kişide bünyeye bağlı olarak farklı sonuçlar verebilmektedir.

İstanbul Saç Ekimi İşlemi

Saç ekim uygulaması kişilerin saç açıklığı, saç kalitesi, kişinin yaşı, yüz şekli gibi birçok etkene bağlı olarak farklı kalitede sonuçlar verebilmektedir. Uygulamayı yapacak kişi, uygulama ortamı ve şartları da yine bir operasyon olduğu için işlemin başarısının yanı sıra sağlık ve hijyen konularında da büyük önem arz etmektedir. Kel alan ne kadar az ise uygulamadaki başarı oranı o kadar yüksek olacaktır. En başarılı saç ekim operasyonları kellik oranı az, saç kalitesi yüksek olan kişilerde görülmektedir. Saç ekim sonuçları nakil yapılacak saçın kalitesi ve kalınlığına, kel bölgenin büyüklüğüne, nakil sonrası iyileşme sürecindeki hassasiyete ve ekim yapan cerrahın uzmanlığına bağlı olarak farklı sonuçlar verebilmektedir. İstanbul için bakacak olursak İstanbul saç ekimi fiyatları da yine cerrahın uzmanlığına ve gerçekleştireceği uygulama yöntemine göre farklılıklar gösterebilecektir.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul Saç Ekimi 3

En iyi saç ekimi sonuçları yağ dokusu ile beslenen operasyonlarda elde edilmektedir. Çünkü bu doku kök hücre içeriklidir ve kellik olan bölgeyi besleyeceği için bölgeyi tekrar verimli hale getirmektedir. Ekim sonrası saçların tutunması ve beslenebilmesi operasyon başarısı açısından son derece önemlidir. İstanbul saç ekimi fiyatları karşılaştırılırken, operasyonlarla ilgili tüm detaylar da aynı oranlarda kıyaslanmalı ve bu doğrultuda en çok fayda sağlanabilecek kişi ya da kurumca işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uygulama sonrasında kesik ve dikiş izi bulunmaması, saç köklerinin alındığı alanın zarar görmemesi gerekmektedir. Ekilen saçlar çıkıp sağlıklı bir görüntüye kavuştuğunda, saç ekimi yapıldığı anlaşılamayacak kadar normal gözükecektir. Bu kalitede bir operasyon ancak profesyonel kişilerce gerçekleştirilebilmekte ve saç ekim fiyatları bu kişilerin başarı oranına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.