Saç problemleri özellikle de kellik günümüzün en önemli estetik sorunlarından birisidir. Sağlıksız gıda tüketimi, stres, genetik özellikler, başka amaçlar nedeniyle kullanılan ilaçlar ve uygulanan tedaviler gibi birçok şey kelliğe, saç dökülmesine, saçlarda cansızlaşma ve seyrelmeye neden olabilmektedir. Bu sorunları gidermek adına ortaya konulan saç ekim uygulamaları için yıllardır birçok farklı yöntem denenmiştir. Her geçen gün bu yöntemlere yenisi eklenmekte, daha pratik ve daha etkili operasyonlar yapılmaktadır. Birçok kişi bu operasyonların maddi yönünü merak etmektedir. Ankara saç ekimi merkezi fiyatları ne kadardır? Saç ekim fiyatları büyük oranda uygulanacak yönteme bağlı olmaktadır. Yöntem ne olursa olsun operasyonun ana amacı, yüksek oranda canlı kıl bulunan bölgelerden ölü bölgelere saç naklederek kelliği gidermektir. Dolaysıyla işlemi en etkili şekilde gerçekleştirebilecek bir merkeze işlem yaptırmak son derece önemli bir seçim olmaktadır.

Ankara Saç Ekimi Merkezi Uygulama Adımları

Ekim işlemi saç analizi, operasyon ve iyileşme süreci olarak 3 adımda gerçekleşir. Saç ekim işlemi öncesi saç analiz işlemi uygulanmaktadır. Ankara saç ekimi merkezi fiyatları sadece operasyon için değil, operasyon öncesi ve sonrası hizmetleri de kapsamaktadır. Saç ekim fiyatları kurumlara ve doktorlara göre değişebilmekte olacağı gibi, özellikle operasyon şekline ve uygulama şekline göre de değişiklik göstermektedir. Net fiyat bilgisi ancak saç analizi yapıldıktan sonra çıkarılabilir. Saç analizi sonrasında ekilecek saç kökleri sayısına ve kalitesine göre fiyat belirlenebilmektedir.

Ekim yapılacak alan hazırlanarak lokal anestezi ile uyuşturulur. Analizi yapılarak seçilen saçlar donör bölgeden alınarak saç yönüne göre özel bir uygulama ile ekilir. Saçlar uzadığında alacağı şeklin düzgün olması için saçların ekim yönü son derece önemlidir. Bunun yanı sıra saç sıklığı da kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için saçın yapısı, yoğunluğu ve seyrekliğine de dikkat edilerek ekim işlemi yapılmaktadır. Kişiler operasyona karar vermeden önce daha önceki uygulama sonuçları, başarı oranı, işlem aşamaları ve fiyatları konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda Ankara saç ekim fiyatları adı altında rahatlıkla birçok sonuca ulaşılabilmektedir.

Ankara Saç Ekimi Merkezi Başarı Oranları

Ankara Saç Ekimi Merkezi Fiyatları 3

En başarılı saç ekim operasyonları kellik oranı az, saç kalitesi yüksek olan kişilerde görülmektedir. Saç ekim sonuçları nakil yapılacak saçın kalitesi ve kalınlığına, kel bölgenin büyüklüğüne, nakil sonrası iyileşme sürecindeki hassasiyete ve ekim yapan cerrahın uzmanlığına bağlı olarak farklı sonuçlar verebilmektedir. Ankara saç ekimi merkezi fiyatları da yine cerrahın uzmanlığına ve gerçekleştireceği uygulama yöntemine göre farklılıklar gösterebilecektir. En iyi saç ekimi sonuçları doku ile birlikte yapılan nakillerde elde edilmektedir. Çünkü bu doku kök hücre içeriklidir ve kellik olan bölgeyi besleyeceği için bölgeyi tekrar verimli hale getirmektedir. Ekim sonrası saçların tutunması ve beslenebilmesi operasyon başarısı açısından son derece önemlidir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.