Saç ekimi operasyonları kellik ve saçlarda aşırı seyrelme görülen durumlarda yapılmaktadır. Uzun yıllardır yapılmakta olan bu uygulamalar her geçen gün gelişmeler kaydetmekte ve daha başarılı operasyonlar ortaya çıkmaktadır. Geliştirilen yeni yöntemler sayesinde daha az acılı ve daha az izli operasyonlar yapmak mümkün hale gelirken, gerçekleştirilen operasyonların başarı seviyeleri artmakta ve saç ekim işlemleri maksimum fayda sağlayabilir hale gelmektedir. Dhi ekim şekli saç ekim yöntemleri arasında günümüzün en başarılı uygulama şeklidir. Bu ekim yönteminde uygun bulunan alandan kalitesine bakılarak seçilen saç kökleri özel kalemler yardımı ile uygulama yapacak alana yerleştirilmektedir. Doğrudan saç ekimi tekniği ya da kalem tekniği olarak bilinen bu yöntem aslında bir ekim tekniği değil bir uygulama şeklidir. Bu yöntem oldukça yeni bir uygulama olmasına rağmen büyük avantajları sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ankara saç ekimi fiyatları yöntemin oldukça yeni olması ve her yerde uygulanabilir olmaması nedeniyle sıradan uygulamalara oranla biraz daha yüksektir.

Ankara Dhi Saç Ekimi Yöntemi Nasıl Uygulanır

Dhi yöntemi uygulanacağı zaman öncelikle kıl köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Bu bölgedeki saç kökleri incelenerek kaliteli olanlar seçilir ve kalemi andıran bir aparat ile bu kökler ekim yapılacak alanda açılan kanallar içine yerleştirilir. Diğer yöntemlerdeki gibi saçlar alındıktan sonra kesiler oluşturulması sonrasında saçların taşınarak ekimi yapılması söz konusu olmamakta, kanal açımı ve saç ekimi aynı anda yapılabilmektedir. Yöntemin en büyük avantajlarından birisi budur. Bu sayede kıl kökleri uzun süre açıkta kalmayacağı için ekim yapıldıktan sonra hemen hemen tamamı ekim bölgesine tutunabilecek kadar canlı kalmaktadır. Ayrıca açılan kanalların sadece kıl kökü büyüklüğünde olması iyileşme sürecini hızlandırmakta ve operasyon alanına verilen zararı minimuma indirmektedir. Bu yöntemde kıl kökleri diğer yöntemlere göre çok daha sık eklenebilmektedir. Bu da görüntünün diğer yöntemlere göre daha doğal olmasını sağlamaktadır. Saç Ekim fiyatları kıl kökü adedine bağlı olarak belirlendiği için Ankara saç ekimi fiyatları kıl kökü sayısı daha çok olacağı için diğer uygulama yöntemlerine göre bir miktar daha yüksektir. Fakat sağlıklı ve başarılı bir operasyon için yöntem tercih edilmektedir.

Ankara Dhi Saç Ekimi Avantajları

Ankara Dhi Saç Ekimi 3

Daha doğal bir görüntü sağlaması ve iyileşme sürecinin hızlı olması yöntemin en büyük avantajlarındandır. Saç dökülmesi tamamlanmamış kişilere dahi uygulama yapılabilmesi, kanamanın çok az olması da yine yöntemin tercih edilmesinde etkendir. Ankara dhi saç ekimi fiyatları bu avantajlar nedeniyle diğer yöntemlere göre yüksek olmalarına rağmen çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yöntemin yara izi bırakmaması ve operasyon için saçların tıraşlanmaması normal yaşantıya zarar vermediği için hastalara büyük bir avantaj sunmaktadır. Uygulamayı tecrübe sahibi, özenli, sabırlı ve titiz kişiler başarıyla gerçekleştirebileceği için saç ekim merkezi ve doktor seçilirken son derece dikkatli davranılması gerekmektedir. Yanlış uygulamalarda geri dönülemez hatalar yaşanabileceği için doğru seçim yapabilmek Ankara dhi saç ekimi fiyatları konusundaki araştırmalarda göz önünde bulundurulmalıdır.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.