Saçlarını sorun eden ve bu nedenden dolayı saç ektirmek isteyen insanlar, hem sağlıklı hem de kalıcı yöntemler aramaktadır. Ancak bu yöntemleri ararken birçoğu merdiven altı yöntemlere başvurmaktadır. Böylece hem sağlığınız hem de paranız boşa gidebilir. Uzun vadede bakıldığında PRP saç tedavisi fiyatları insanların gözüne pahalı gibi gelse de aslında ucuzdur. Bu tedavi yöntemi hem uzman kişilerce yapılır hem de hijyeniktir. Böylece hem sağlığınızı hem de cebinizi korursunuz. Bu iki hususun da bir arada olmasına son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

PRP Nedir?

PRP tedavisi, saç ekimi alanında uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir. Hastanın kendi kanından faydalanılan tedavide; hastadan alınan kan bir dizi işlemden geçer. Bu işlem sonrası kan, hastanın vücudunda ihtiyaç duyduğu bölgeye iğneler eşliğinde enjekte edilir. Enjekte edilen yerler zamanla daha hızlı onarılır ve güçlenir. Bu işlem sayesinde hem saç kaybını engellemiş olursunuz hem de azalan saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. PRP saç tedavisi fiyatları diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlara gelmektedir.

Bilindiği üzere insan sağlığının şakası olmaz. Bu nedenle saç ekimi tedavileri, uzman kişilerce yapılmalıdır. Eğer ruhsatsız ve uzman olmayan kişilerin elinde bu gibi tedavilere maruz kalırsanız sağlığınız ciddi tehlike altına girebilir. Düşük fiyatlarla cebinizi korumaya çalışırken sağlığınızdan olabilirsiniz.

PRP Saç Ekimi Fiyatları Pahalı mıdır?

PRP Saç Tedavisi Fiyatları 3

PRP saç tedavisi fiyatları, zannedildiği kadar pahalı değildir. Saç ekimi denilince birçok hasta tedavi yöntemlerinin pahalı ve acı verici olduğunu düşünür. Ancak tedavi sırasında hastaya uygulanan lokal anestezi eşliğinde hasta herhangi bir acı hissetmez. Yalnızca tedavi sonrası işlem uygulanan yerde iğneden dolayı ufak kızarıklıklar meydana gelir. Bu kızarıklıkların etkisi, buz yardımıyla hafifletilebilir.

Eğer sonuca kıyaslarsak PRP saç tedavisi fiyatları, yapılan hizmete göre uygun fiyatlı bir tedavidir. Ucuz olduğu için farklı yollara başvuran hastalarımızın dert yakındığı konulardan birisi de bu tedavi yöntemlerini es geçmeleridir.

PRP Saç Tedavisi Konusunda Kimden Yardım Alabilirim?

PRP saç tedavisi, yalnızca alanında uzman kişilerce yapılan bir tedavi türüdür. Tedavi, birkaç haftadan sonra etkisini göstermeye başlar ve her hasta için kesin çözüm değildir. Bu konuda alanında uzman kişilerden ve donanımlı saç ekimi merkezlerinden yardım alabilirsiniz. PRP saç tedavisi fiyatları bakımından uygun olan saç ekimi merkezleri, sizler için daha uygun seçenekler olacaktır. Böylece sağlığınızı riske atmadığınız gibi paranızı da korumuş olursunuz.

Bazı hastalarımız tedaviden anında yanıt beklese de bu gerçekçi değildir. Saç ekimi tedavileri uzun süreli bir tedavi biçimidir. Bu nedenle birkaç günde etki etmez. Sonuçlarını görmek için birkaç hafta beklemek gerekir. Ancak en yüksek çözüm, alanında uzman hekimlerce yapılan tedavilerdir. Bu tedaviler, tıp biliminin son gelişmelerinden faydalanır ve sizler için en iyi fırsatları sunar.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.