Saç dökülmesi sorunu, günümüzde birçok insanda meydana gelmektedir. Bu nedenle bu durumdan şikayetçi olan kişiler mevcut tedavileri merak etmektedir. Bu tedavilerden birisi de PRP tedavisidir ve İstanbul’da İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi bünyesinde bu tedaviler uygulanmaktadır.

PRP Nedir?

PRP, ‘Platelet Rich Plasma’ teriminin kısaltmasıyla oluşturulmuştur. Terimin Türkçesi, ‘Platelet Yönünden Zengileştirilmiş Plazma’ olarak tanımlanabilir. Bu tedavi yönteminde hastanın kendi kanı kullanılmaktadır. İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi tarafından uygulanan tedavide, belirli aşamalar yer almaktadır. İlk olarak kişiden kan alınır ve bu kan, belirli işlemlerden geçtikten sonra hastaya enjekte edilir. Bu sayede istenilen bölgelerde saç dökülmesi durumu engellenir ve ayrıca cildin erken yaşlanması sorunu ortadan kalkar. Gelin şimdi detaylı olarak bu işlemleri ve PRP tedavisinin faydalarını anlatalım.

PRP Faydaları Nelerdir?

İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi bünyesinde uygulanan bu tedavi yöntemi, saç dökülmeleri başta olmak üzere; leke, sivilce, yara oluşumlarını iyileştirmek için de kullanılır. Ayrıca bir diğer kullanım amacı da vücudumuzdaki kırışıklıkların giderilmesi üzerinedir. Tedavi, yöntem bakımından diğer tedavi türlerine kıyasla daha kısa sürmektedir.

Tedavide asıl amaç, gerekli bölgede trambosit sayısını çoğaltmaktır. Bu sayede ciltteki hücrelerin onarılma ve yenilenme süreci hızlanmaktadır. Bu durum kişide saç dökülmesini engeller, saç köklerini besler ve köklerin güçlenmesini sağlar.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi 3

Öncelikle, kişiye kan testleri yapılır ve sağlık durumuna göre tedaviye karar verilir. Tedavi, hastadan alınan kanla başlamış olur. Özel tüplerde muhafaza edilen kan, süper hızda dönen santrifüj makinesine konulur. Bu makine, platelet hücrelerinden zengin plazma elde edilmesini sağlamaktadır. Tüpün dibindeki dibindeki kısım, hücre yenilenmesi bakımından en zengin kısımdır. Bu kan, ciltte ihtyaç duyulan bölgelere iğneler yardımıyla takviye edilir. Bu uygulama tek başına yapılabildiği gibi lazer uygulamalarıyla birlikte de yapılmaktadır. Böylece başta şaç sorunu yaşayan insanlar olmak üzere cilt sorunları yaşayan bireylere de tedavi sağlanmış olur. İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi, bu tedavi yöntemini sizler için tüm gerekli prosedürleriyle uygulamaktadır.

İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi

İstanbul PRP Saç Tedavisi Merkezi içerisinde PRP tedavisinin başlıca tercih edildiği durumlar şunlardır:

Saç dökülmesi, tendon yaralanmaları, ameliyat sonrası iyileşme sorunları, ciltte erken yaşlanma ve kırışıklık ve kireçlenmedir. Bu tür sorunlar için PRP tedavisi, 2-4 hafta aralıklarla yapılır ve ikinci veya üçüncü tedavide sonuçlar gözle görülür bir şekilde belli olur. Seanslar arasında kişi, normal hayatını dilediği gibi yaşayabilir ve tedavi kaynaklı herhangi bir sosyal engelle karşılaşmaz. Ancak iğne uygulaması sırasında ciltte ufak kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklıkların üzerine buz konulması, oluşan etkiyi hafifletmektedir. İstanbul Prp saç tedavisi hizmetlerini güvenilir kliniklerden almanız gerektiğini unutmayınız. Bu şekilde etkili sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.