Günümüzde insanların en fazla rahatsız oldukları konuların başında saç dökülmesi gelmektedir. Birçok insanın çeşitli sorunlar dolayısıyla saç dökülmesi yaşamakta olduğu bilinmektedir. Bunun çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Saç dökülmesi genetik olabileceği gii sonradan meydana gelen etkenlerden dolayı da olması mümkündür. Uzmanların son zamanlarda saç dökülmesine en büyük etkisi olan sebebin stres olduğunu dile getirmektedir. Saç dökülmesini engellemek maksadı ile bir çok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin başında PRP tedavisi gelmektedir. Birçok kişi tarafından uygulanmakta olan yöntem başarılı bulunmuştur. Peki, bu İstanbul PRP Saç Tedavisi Fiyatları ne civardadır? Normal bir gelire sahip bir kişi bu tedaviyi uygulaya bilir mi? gibi sorular akıllara gelmektedir.

PRP Nedir? Nasıl Uygulanmaktadır?

‘Platelet Rich Plasma’ olarak bilinmekte olan latince kelimenin kısaltması olarak kullanılmaktadır. 2012 yılından bu yana ülkemizde kullanılmakta olan yöntemler arasında bulunmaktadır. İstanbul PRP Saç Tedavisi Fiyatları ilk defa ülkemize gelmesinden sonar zaman içerisinde bazı değişimlere uğramış bulunmaktadır. Diğer yöntemlerden farkı bazı metotları bulunmaktadır. Başarısı da bu teknik arasında gizlenmektedir. Tedavide hastanın kendi kanının kullanılması ile yürümekte olan bir tedavi yöntemidir. Hastadan alınmakta olan belli bir orandaki kanın gene hastaya enjekte edilmesi ile ilerlemekte olan bir sistemdir.

PRP Farkları Nelerdir?

İstanbul PRP Saç Tedavisi Fiyatları 3

PRP yöntemi sadece saç ekimi maksadı ile kullanılmamaktadır. Bu yöntem çeşitli cilt rahatsızlıkları için de kullanılmaktadır. Kullanılmak istenen tedavinin sebebine bağlı olarak da İstanbul PRP Saç Tedavisi Fiyatları değişmektedir. Örneğin leke veya sivilce açısından kullanılması ile saç ekimi ile ilgili kullanılması arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Son zamanlarda saç dökülmesi ile birlikte en çok şikayet konusu bulunan vücut da bulunan kırışıklıkların da giderilmesinde faydası bulunduğu bilinmektedir. Tüm bu etkenlerin giderilmesi ile ilgili talep doğrultusunda ayrı bir fiyatlandırma kullanılmaktadır. Tüm uygulanan bölgelerin temel gayesi aynı olmasından kullanılan yöntem içerisinde bur farklılık bulunmamaktadır.

PRP Tedavisi Uygulama Farklılıkları

Uygulamanın yapılmasından önce hastadan belli bir miktar kan alınmaktadır. Bu alınan kan test edilmesi ile uygulanacak tedavinin şekline veya uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. Uygulanmasına karar verilmesi ile birlikte kan gerekli olan bölgelere enjekte edilmektedir. Bu edilen enjekte ile birlikte trombositlerin yükselmesi beklenmektedir. Oldukça kalıcı bir yöntem olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Faydalarına bakılacak oldukça İstanbul PRP Saç Tedavisi Fiyatları çok yüksek olarak görülmemektedir. Uzun yıllar boyunca saçının çıkmazını hayal eden kişilere göre her keseye de uygun olacak şekilde ödeme yöntemleri ile karşılığı ödenmektedir. Ödeme yöntemleri arasında kredi kartı ile taksitlendirme işlemi de uygulanmaktadır. Bu şekilde daha uygun koşullarda ödeme yapılarak kese fazla yorulmadan amaç gerçekleşmiş olacaktır. Belli kredi kartlarına faiz uygulanmadan taksitlendirme yapılmaktadır. Peşin yapılan işlemlerde indirim sağlanmakta olan bir saç ekimi yöntemidir.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.