PRP kelime olarak “Platelet Rich Plasma” ifadesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. PRP tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen maddenin gerekli yerlere enjeksiyonu ile yapılan bir yöntemdir. PRP tedavisi ile kişinin kendi kanı alınarak yaralı dokuların iyileştirilmesi yapılabileceği gibi saç ekimi için de kullanılabilen bir tekniktir. İstanbul PRP saç tedavisi fiyatları denildiğinde bu yöntemi doğru uygulayan bir firma olarak en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. PRP tedavisi önemli bir tedavidir ve istenilen sonuca ulaşmada kolaylık sağlamaktadır. İstanbul PRP saç tedavisi fiyatları uygulanacak işleme göre değişmektedir. PRP saç tedavisi işlemi için kafa derisine enjekte edilecek yaklaşık 20 mililitre kan, uzman sağlık çalışanlarımız aracılığıyla yerine getirilmektedir. Saçın eklenmesi gereken kafa derisi belirlenerek buraya trombosit bakımından zengin olan plazma enjekte edilmektedir.

İstanbul PRP Saç Tedavisi İşlemleri Nedir?

PRP yöntemi, kişinin sahip olduğu kanından belirli bir miktar alınarak ihtiyaca göre farklı işlemler sonucunda gerekli görülen alana enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile dokuların iyileştirilmesi hızlanır ve herhangi bir iltihaplanma sonucunda ortaya çıkacak olası durumlar ortadan kalkmaktadır. PRP, zengin miktarda trombosit barındırmaktadır. Saç büyümesini artırmak, saç dökülmesini engellemek için saç derisine PRP enjekte edilmektedir. Bu enjeksiyonun, erkeklerde görülen bir saç dökülme türü olan “androjenik alopesi” tedavisinde etkili olduğu bir gerçektir. Kalıtsal nedenlerle dökülen saçlar için PRP yöntemi olumlu sonuçlar sağlamaktadır. İstanbul PRP saç tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

PRP yöntemi, saç tedavisi dışında; tendon yaralanmaları için de tercih edilen bir yöntemdir. Kas ve kemikler arasındaki bağlantıyı sağlayan tendonlar hasar gördüğünde PRP yöntemi ile bu hasarlar onarılmaktadır. PRP yöntemi ile kireçlenmeye de çözümler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, cilt gençleştirme için de bu yöntem ile trombosit yönünden zengin dokular gençleştirilmek istenen alana enjekte edilmektedir. İstanbul PRP saç tedavisi yöntemi olarak da çok etkili sonuçlar elde edilmektedir. Saç dökülmesini önlemek amacı ile yapılan PRP tedavisi, işlemin tamamlanmasından sonra yılda 1 ya da 2 kez tekrarlanabilmektedir, enjeksiyon işlemlerine devam edilebilmektedir. PRP seansları 2 hafta ara ile uygulanmaktadır. Tüm PRP süreci 3-8 seansta tamamlanabilmektedir.

Prp Yöntemini Uygulamada Farkınız Nedir?

İstanbul PRP Saç Tedavisi 3

Prp yöntemi uygulayıcısı, doğru sonuçlar elde etmek adına önemlidir. PRP tedavisi, uzman sağlıkçılar eşliğinde yapılması gereken bir dizi işlemlerdir. Bunun dışında, uzman olmayan kişiler tarafından kesinlikle yapılmamalıdır. PRP yöntemi ile saç tedavisi yapıldığında, saç kökü genellikle yıpranmış bir haldedir. Bu yöntem sonucunda saç teli kökünden başlayarak canlanmakta ve saç telinin kökünden itibaren kalınlaştığı görülmektedir. PRP tedavisi sonucunda deride ortaya çıkan kırmızı nokta ve kabuklar çok kısa sürede iyileşmektedir. İşlem sonrasında saç derisinde herhangi bir iz ya da leke kesinlikle kalmamaktadır. En uygun İstanbul PRP saç tedavisi fiyatları ile işlemi uygulayan en iyi firma olarak en uygun fiyat ve hizmet garantisi sunmaktayız.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.