Perkütan saç ekimi nedir, nasıl yapılır ?

Perkütan saç ekimi nedir, nasıl yapılır ? 1

Safir perkütan saç ekimi, kişinin özgüvenini zedeleyebilecek şekilde sorunlardan biri olan saç dökülmesine etkili bir çözüm sunan pratik ve etkili bir saç ekimi operasyonları arasında yer almaktadır. Günümüzde en yaygın yöntem ince safir uç ile kanal açma yöntemi ile uygulanmaktadır. Kanal açma işleminde kullanılan özel parçalar gerçek elmastan üretilmiş olup, keskin kenarları sayesinde en hızlı ve konforlu kanal açma teknikleri arasında yerini alır.

“Perkütan saç ekimi nedir, nasıl yapılır?” sorusu saç ekimi yaptıracak kişiler tarafından en fazla yöneltilen sorulardan biridir. Dr. Yetkin Bayer, “Perkütan saç ekiminin avantajları nelerdir?” ve “Perkütan saç ekiminin diğer yöntemlerden farkları nelerdir?” gibi soruları sizler için yanıtlıyor.

Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Perkütan saç ekimi daha yoğun greft ekimi işlemi sağlar. Açılan kıl kökü delikleri küçük olduğu için toparlanma süresi oldukça çok kısadır. Perkütan saç ekimin de ekilen kökler ekilen bölgeye daha hızlı adapte olur ve uyum sorunu çekmeme nedeniyle oluşan enfeksiyon ve olumsuzluklar minim seviyeye indirilir. Perkütan saç ekimi sonucu tamamen doğal bir işlem yöntemidir. Daha sık geçişler ve daha dar açılar nedeniyle, Saç ekimi ameliyatı da en önemli faktör olan saçın ön çizgisi çok düzgün olmasıdır. Öndeki pürüzsüz saç çizgisi estetik bir görünüm ve doğallık katar. Perkütan saç ekimi sonrası yaralanma ile sonuçlanma olmaz. Çok fazla çaba, deneyim ve detay gerektiren perkütan saç ekimi bu nedenle daha az yaygın bir saç ekimi uygulamadır. Çok ince iğnelerle uygulanan perkütan saç ekiminde tek seansta maksimum 1400 greft ekilebilir. Sonuç olarak diğer tekniklerde olduğu gibi tek seansta da transfer tamamlanmayabilir.

Perkütan tekniğinde gerçek safir iğneli özel cihazlar tercih edilir

Boyundan alınan saç kökleri, gerçek safirden yapılmış safir iğneler ile özel aletler kullanılarak iki boyutlu yarıklar yerine üç boyutlu kanallara aktarılır ve doku hasarını daha düşük bir seviyeye indirir. Saç kökleri ile aynı boyutta olan bu kanallar gerçek safir iğneler ile özel cihazlarla açıldığı için saç ekim bölgesindeki doku hasarı azdır ve onarım oranı 2 kat daha hızlıdır. Safir perkutan tekniği ile saçın ekildiği bölge kısa sürede iyileşir. İz bırakmayan bu teknik ile ekilen bölgedeki boş saç köklerinin arasında ekilen saç kökleri ile aynı boyutta pasajlar açılır ve köklere zarar vermez. Safir perkutan tekniği ile yapılan saç ekiminde ödem riski çok düşüktür.

Perkütan tekniğinde saça en doğru açı verilir

Doğal sonuçlar veren safir perkütan tekniği kullanılarak saçlar dik açıyla ayarlanırken ideal bir görüntü oluşturulur. Safir perkutan tekniğinde saçlar üç boyutlu kanallara dik açı verilerek ve yön değişikliği engellenerek girilir. Safir perkutan tekniğinde kullanılan küçük saç boyutundaki kanallar açık kanal sayısını arttırmaktadır. Bu sayede saç ekimi iki kat daha sık yapılabilmekte ve santimetre kareye transfer edilen saç miktarı 40 ila 50’ye ulaşabilmektedir. Tek seansta 6.000’e kadar greft ekilebilir, bu da daha yoğun ve daha yoğun saçlar elde edilmesini sağlar.

Perkütan saç ekimi nasıl yapılır?

Perkutan saç ekimi için en uygun bölge boyun bölgesidir ve saç telleri cımbız benzeri tıbbi cihazlarla toplanır. Toplanan saç kökleri hazırlanır ve ekim bölgesinde özel iğneler ile dairesel kanallar açılır. Klasik kiralama yöntemleri ile düz yollar açılırken, perkutan saç ekimi ile dairesel yollar açılır. Saç kökleri açık kanallara yerleştirilir ve saç kökleri kısa süreliğine yerleşir. Perkutan epilasyonu diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği doğal bir görünüm sağlamasıdır.

Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Perkutan saç ekimi daha yoğun greft ekimi sağlar. Açılan tohum delikleri küçük olduğu için toparlanma süresi çok kısadır. Perkutan saç ekiminde ekilen kökler ekilen bölgeye daha hızlı adapte olur ve uyum sorunu nedeniyle oluşan atıklar minimuma indirilir. Perkutan saç ekimi sonucu tamamen doğaldır. Daha sık geçişler ve daha dar açılar nedeniyle, Saç transferinde en önemli faktör olan saçın ön çizgisi çok düzgündür. Öndeki pürüzsüz saç çizgisi estetik bir görünüm ve doğallık katar. Perkutan saç ekimi sonrası yaralanma olmaz. Çok fazla çaba, deneyim ve detay gerektiren perkutan saç ekimi bu nedenle daha az yaygın bir uygulamadır. Çok ince iğnelerle uygulanan perkutan saç ekiminde tek seansta maksimum 1400 greft ekilebilir. Sonuç olarak diğer tekniklerde olduğu gibi tek seansta transfer tamamlanmayabilir. Sadece seçkin ve deneyimli klinikler tarafından yapılabilen perkutan saç ekimi için bizimle iletişime geçebilir, Estetik Alanın güveniyle güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Perkütan saç ekiminin Fue’den farkı nedir?

Perkutan saç ekimi ile FUE tekniği arasında pek bir fark yoktur. FUE tekniğinde greftlerin toplanması ve ekim tarafına yerleştirilmesi perkutan saç ekimine benzer. Perkutan saç ekimini FUE tekniğinden ayıran tek şey yuvarlak kanal açıklığıdır.

Perkutan saç ekimi iyileşme süreci ne kadar?

Perkutan saç ekimi ile yapılan bölümler küçük olduğu için iyileşme süreci nispeten hızlıdır ve pasajlar yuvarlak kanalları açmak için birbirine daha yakın durur. Perkutan saç ekimi için iyileşme süresi 2 ila 3 gündür. Tedavi sürecinden sonra hastalar günlük yaşama dönmektedir.

Safir Perkütan Saç Ekiminin Diğer Yöntemlerden Farkı

Yoğun ve doğal görünen safir perkutan saç ekiminin diğer yöntemlerden temel farkı, özellikle ön saç ekiminde en sık uygulanan yöntem olmasıdır. Çoklu safir pırlanta uçların kullanılması yaranın iyileşme süresini kısaltır. Safir noktalar çok ince olduğu için geçitler de açılamıyor. Bu nedenle kanalların kapanması ve kanallardan çıkan greftlerin hızı yok denecek kadar azdır. Ayrıca safir uçlar elmastan yapıldığı için alerjik reaksiyon görülmez. Cilt hasarı minimumdur. Safir saçları hareket ettirmek için kullanılan elmas uçlar çok keskin olduğu için cilde dokunarak mikro kanalların hızla açılmasını sağlayabilirler.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.