Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? 1

Ozon tedavisi saç köklerini uyarır ve hücre çoğalmasını destekler. Ayrıca saç hücrelerini besleyerek saç dökülmesini azaltır. Ozon tedavisi saç derisindeki etkisini de kanıtlayarak kepek oluşumunu engeller. Ozon yöntemi ile bu büyüme hızlıdır. Ayrıca çok sert ve elektriklenmiş saçları yumuşatmaya yardımcı olur. Saç dökülmesi olan bölgelere ve kafa derisinin tamamen kel bölgelerine uygulanan ozon tedavisi sırasında kılcal damarlara kan akışı sağlanarak oksijenlenme arttırılır. Bu saç köklerini uyarır ve saç oluşumu yavaş yavaş başlar.

Tedavisi en zor olan androjen bağımlı alopesi olan kişilerde seanslarda kullanılan ozon yöntemi ile yapılan çalışmalarda beşinci seanstan itibaren saç dökülmesinin tamamen durduğu ve sonraki seanslarda yeni bir folikül görüldüğü gözlemlenmiştir. Ayrıca yeni çıkan saçların renginin daha koyu, daha kıvırcık ve daha sık olduğu gözlemlendi. Ozon tedavisi cilt hastalıklarına neden olan bakteri ve mantar enfeksiyonlarını ortadan kaldırır. Hasarlı saçlar boya veya kimyasallarla onarılır. Akıntılar büyük ölçüde azaldı, hatta tamamen yok oldu. Ozon saç derisine sürülüp saç derisine sarıldığında saç boyasından arta kalan kimyasalları temizler. Bu, fazla kafa derisini normal seviyelere getirecektir. Saç derisine ozon tedavisi uygulanırken aşağıdaki yöntemlerin tümü aynı anda kullanılır.

“Ozon yöntemiyle saç ekimi nedir?” sorusu saç ekimi yaptıracak kişiler tarafından en fazla yöneltilen sorulardan biridir. Dr. Yetkin Bayer, “Ozon yöntemi kimlere uygulanmaz?” ve “Ozon yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır?” gibi soruları sizler için yanıtlıyor.

Ozon Yöntemi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon çok doğal ve güvenli bir tedavi olup, doğru ve şartlara uygun yapıldığında neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak alkol kötüye kullanımı, aşırı enzim salgılanması ile hipertiroidi, şiddetli anemi ve pıhtılaşma sorunları, GL-6-F dehidrojenaz eksikliği, kronik pankreatit ve pankreatit olan hastalarda dikkatli kullanılır.

Ozon Yöntemi İLE Saç Ekimi

Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi, Cansız, zayıf ve ince saçların eski sağlığına kavuşması için saç ekimi cerrahisinde kullanılan bir tekniktir. Hücre enjeksiyon mekanizması ile birlikte çalışan bu teknik, saç ekimi ameliyatında başarılı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Saç ekimi yapılan bölgelerdeki saç köklerinin canlılığını artırmak için yapılan bu işlem, kanın büyümeden zengin plazma kısımları bu bölgeye enjekte edilerek ve orada büyümesi sağlanarak uygulanır. Saç ekimi daha sağlıklı ve daha güçlü kökler oluşur.

Ozon Yönteminin Amacı

İşlem için kendi kanından alınarak elde edilen kan, kanda pıhtılaşma gösterir ve dokuların iyileşmesini ve hasarlı dokuların iyileşmesini sağlayarak vücudun kendi iyileşme mekanizmasına etki eder. Hücre büyümesinde önemli rol oynayan zengin plazma kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Platelet Rich Plasma veya P-R-P olarak adlandırılan bu tedavide kullanılan ozon, saf ozon ve saf oksijenin birlikte kullanıldığı bir terapidir. Bu tedavinin amacı, hedeflenen bölgeye yüksek miktarda saf oksijen ve ozon göndererek saç derisine verilen hasarı gidermek, iyileşme mekanizmasını artırmak, yeni hücrelerin büyümesini başlatmak ve saç ekimi işleminin en yüksek etki ve verimini elde etmektir.

Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Aşırı saç dökülmesi veya kellik gibi durumlarda tercih edilen ozon yöntemi ile saç ekimi, kişinin kendi kanının ayrılarak plazmanın zengin bir kısmının alınması ve ardından ozonoterapi yani ozonlama ile kişilere enjekte edilmesiyle uygulanır. Yani bu işlemin bir saç ekimi tekniği değil, ek bir tedavi olduğunu söyleyebiliriz. İşlem, Saç ekimi, saç analizi ve greft toplama yöntemi belirlendikten sonra, insan kanından alınan ozonlu plazma sıvısı ekim bölgesine enjekte edilir ve ardından yollara yerleştirilen greftler saç çıkış yönüne göre açılır. Her bir greft kanallara yerleştirildikten sonra donör bölge pansuman yapılarak işlem tamamlanır.

Ozon Yöntemi ile Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Zayıf, cansız saçları olan, şiddetli saç dökülmesi yaşayan ve kellik sorunu yaşayan tüm erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilir. Saç kalitesini arttırarak ve saç ekimini teşvik ederek saç köklerinin kancalanması sürecinde olumlu etkiler yaratan ozon yöntemi ile saç ekimi önceden yapılabilir.

Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Sonrası Görülen Etkiler

Ozon yöntemi ile saç ekimi, saç ekimi işleminden sonra saçların tutunma ve adaptasyon sürecine katkı sağlar. Sonuç olarak, ekilen greftlerden iyileşme sürecinde olumlu tepkiler alınır ve saçlar daha sağlıklı ve daha iyi bir karaktere kavuşur. Ayrıca çevredeki saç dokusu üzerinde etkinliğini kanıtlayarak diğer saçların kalitesini artırarak güçlenmesine yardımcı olur. Kısaca ozon tedavisi için P-R-P, Saç derisindeki saçların hacmini ve kalınlığını artırarak saç köklerinin daha güçlü, daha güçlü, canlı ve sağlıklı hale gelmesinde aktif rol oynadığını söyleyebiliriz.

Saçlı Deri Tedavisinde Ozon Yöntemi Bize Ne Sağlar?

Tüm saç tedavilerimizde tercih ettiğimiz ozon yöntemi, faydalı etkileri sayesinde diğer tedavilere göre daha iyi yanıt almamızı sağlar. kılcal damarlara artan kan akışı ve muhtemelen oksijenlenme gibidir. Dünyanın en iyi ilacını uygulasak bile yeterince oksijenlenmemiş doku için sınırlı faydanız olabilir. Bu şekilde hayata geçirdiğimiz protokol sayesinde başarılı sonuçlar elde ederiz. Bu tedavi yan etkisi olmayan doğal bir yöntemdir. Sonuç olarak mezoterapi, prp, kök hücre ve hatta saç ekimlerinin sonuçları daha iyidir.

Ozonun kafa derisinin tüylü bölgelerini inceltmek veya azaltmak için uygulanması, kılcal damarlara kan ve muhtemelen oksijen akışını arttırır. Bu sayede folikül üreten zayıf ve kırılgan saçlar uyanır. Yavaş iyileşen foliküllerden saç oluşumu yavaş yavaş başlar. Tedavisi en zor androjen bağımlı alopesi olan ozon tedavisi ile ilgili yapılan çalışmalarda, ozon tedavisi seansları kullanıldığında 5. seanstan itibaren saç dökülmesinin durduğu ve aşağıdakilerde artan tarzda yeni foliküllerin görüldüğü gözlemlenmiştir. Büzülmeyi tolere ettiği bulunmuştur. Bu tedavi uygulanan kişilerde hormonal dengesizliğe neden olmayan, yan etkisi olmayan doğal bir yöntemdir. Ayrıca ozon tedavisi sırasında bakteri ve mantar gibi enfeksiyonlar da saç dökülmesine (cilt hastalıkları) neden olur.

Kaynakça:

https://dermamiracle.in/ozone-therapy-for-hair-strengthning

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.