Lazerden Sonra Duş Alınır Mı?

Lazerden Sonra Duş Alınır Mı? 1

Lazerden sonra dış alınır mı sorusu yaygın bir şekilde sorulan bir sorudur. Lazer epilasyon sonrasında nasıl davranmanız gerektiğine dair bilgi edinmek için elbette en doğru kaynak, uygulama hizmetini aldığınız; hekim veya kliniktir. Tıbbi olarak, cildinizin hangi etkiye maruz kalacağı ve uygulama sonrasında nasıl davranmanız gerektiği, uzmanlar tarafından yanıtlanabilir. Lazer her ne kadar risk ihtiva etmeyen bir uygulama olarak biliniyor olsa da, her uygulamanın minör riskleri olabilir.

“Lazerden sonra duş alınır mı?” sorusu estetik yaptıracak kişiler tarafından en fazla yöneltilen sorulardan biridir. Dr. Yetkin Bayer, “Lazer öncesinde neden analiz gereklidir?” ve “Lazer epilasyondan kesin sonuç nasıl alınır?” gibi soruları sizler için yanıtlıyor.

Lazer Epilasyon tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. 1 milimetre boyunda ışınların istenmeyen tüylerin bulunduğu alana uygulanarak, kıl köklerinin tahrip edilmesi prensibine göre çalışmaktadır. Lazer Epilasyonda epilasyon yapan aletler çok önemli bir yer tutmaktadır. Cihazların FDA onayını almış olması ve CE belgesi almış cihazlar olması gerekmektedir. Epilasyon yaptıracağınız yere kesinlikle giderek kıl analizini yaptırmanız önerilmektedir. Çünkü lazer epilasyon öncesinde cildinizin ve tüylerinin durumuna göre sizlere yapılacak uygulamaya karar verilecektir.

Lazer öncesinde analiz gereklidir

Herhangi bir analiz yapılmadan uygulanan lazer epilasyon bazı durumlarda sizin için risk oluşturabilmektedir. Lazer Epilasyon tekniğe uygun yapıldığında en güvenilir uygulama olmaktadır. Lazer Epilasyon kalıcı ve uzun dönem etki sağladığından son yılların en çok tercih edilen yöntemidir.

Lazer Epilasyonda ışınların uygulama alanı geniş olduğundan daha büyük alanlara uygulama yapılabilmektedir. Ciltte kalıcı yara ve hasara kesinlikle yol açmaz. Kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Genellikle tüylerin cılızlaşmasına ve rengin açılmasına yol açarak tüylerden kurtulmanızı sağlar. Herhangi bir kanserojen etkisi de görülmemiş olması tercih sebeplerinden birisidir. Batık ve kıl dönmesi gibi sorunlarda diğer tüm yöntemlerden daha etkili çözümler sunmaktadır.

Lazer Epilasyondan Kesin Sonuç Nasıl Alınır?

Lazer Epilasyondan en iyi şekilde sonuç almak için kesinlikle seanslarınıza ara vermemeniz gerekmektedir. Tende bronzlaşma var ise tenin kendi rengini bulması için en az 1 ay beklenmesi önerilmektedir. Bir seansta kesinlikle tüylerinizden kurtulmak mümkün değildir. Ancak kesin 6 ya da 10 seans diye de bir sınır çizilemez. Seans sayısı kesinlikle sizin cilt ve tüy tipinize göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon sonrası en çok merak edilen durumlardan birisi de lazerden sonra duş alınır mı? Lazer Epilasyon sonrasında duş, kese, peeling gibi konularda kesinlikle lazer epilasyon yaptırdığınız uzmandan görüş almanız gerekmektedir. Ancak uzmanlar lazerden sonra ılık duş alınır mı? sorusuna alınabileceğini ancak belli koşullarının olduğunu belirtmektedirler. Peki, lazerden sonra ne zaman duş alınmalı?

Lazer Epilasyon sonrasında en az 1 gün sonrasında ılık bir duş almanız önerilmektedir. Lazerden sonra neden duş alınmaz? Lazer Epilasyon sonrasında duş alınmamasının sebebi cildinizin lazer sonrasında hassas duruma gelmiş olmasıdır. Ve sıcak su ile alınan duşlarda vücudunuzda kızarıklıkların daha da artması mümkün olacağından lazerden en az 1 gün sonrasında ve sadece ılık su ile duş önerilmektedir.

Kaynakça:

https://www.urbana.ie/blog/can-i-shower-after-laser-hair-removal

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.