Canlı, güzel ve sağlıklı bir cilt için çeşitli bakımların yapılması, cilt hijyenine önem verilmesi gerekir. İnternette araştırma yapıldığında konuyla ilgili birçok bilgi yer alsa da bunlardan bazıları işe yaramadığı gibi bazıları ise cilt tipinize uymadığı için faydadan çok zarar getirir. Canlı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmak için öncelikle cilt nemlendirmesinin yapılması gerekir. Nemlendirme yaparken kullanılan ürünlerden cilt tipine uygun olanları seçilmelidir. Özellikle siyah noktaları ortadan kaldırmak için yapılan işlemlere iki kat daha fazla dikkat edilmelidir. El ile yapılan siyah nokta sıkma işleminde, üst tabaka tahriş edilirse sonrasında yapılacak temizleme işlemleri de sonuç vermez. 

Temizlik ve bakım işlemlerinin işe yaraması için cilt gözeneklerinin açık olması gerekir. Tıkalı olan gözenekler akne ve siyah noktaya neden olurken, nemlenmesi de daha zordur. Uzman kişiler tarafından yapılan cilt bakımları daha verimli sonuçlar vermektedir. Hydrafacial gibi komple cilt bakımlarında cilt gözenekleri tamamen açılır. El değmeden yapılan işlemlerde cilt nemlendirilir ve daha sağlıklı ve canlı bir görünüm sağlanmış olur. 

Hydracafial Nedir?

Hydrafacial, tüm cilt bakımının uzmanlar tarafından el değmeden yapılmasıdır. Üstelik tek seansta tamamlanması zamandan kaybını engellerken, gün içindeki işlerinizin aksamasını da önler. Hydrafacial bir çeşit yaşlanma karşıtı bakım işlemidir. Vakum yöntemi kullanılarak ciltteki siyah nokta, akne ve lekeleri ortadan kaldırır. Cildi temizler ve gözenekleri açar. Böylece açık olan gözenekler daha fazla nem tutarak canlı bir görünüm elde eder. 

Bu işlemler için önceden iğne kullanılır, cilt bakımı sonrası istenmeyen bazı sonuçlar ortaya çıkardı. Üstelik acı veren teknikler kullanıldığı için cilt bakımına gidenlerin sayısı da azalırdı. 

Ancak kullanılan “Vortex” teknolojisi ile tüm cilt bakım seansları acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Bu teknoloji; vakum başlığı sayesinde cildin en alt noktalarına kadar ulaşarak tüm ölü hücreleri ortadan kaldırır ve kiri ve fazla yağı temizler. Kirden, yağdan ve ölü hücrelerden arınan gözenekler nefes almaya başlar. Ciltte yer alan lekeler, çizik ve izler özel serumlar kullanılarak ortadan kaldırır. İçerisinde antioksidan, hyaluronik asit ve protein barındıran serumlar cildin sağlığına kavuştururken, yenilenmesini ve yumuşamasını da sağlar.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır? 

Hydrafacial tedavisi genel olarak 4 farklı işleme bölünebilir. Bu işlemlerin her biri tek seansta uygulanır. Hiçbirinde ağrı ve acı yoktur. Bu işlemler;

 • Temizleme
 • Glikolik Soyma
 • Ekstraksiyonlar
 • Serum infüzyonu 

Uzman tarafından ilk olarak tedavi edilecek kişinin cilt yapısı belirlenir. Bu yanlış solüsyon ve işlem uygulamasının; sonrasında ise cildin zarar görmesini engellemek içindir. Uzman cilt tipini belirledikten sonra buna uygun bir solüsyon seçer. Solüsyonun amacı; gözeneklerde biriken kir ve yağın yumuşamasını sağlamaktadır. Yumuşayan yağ ve kirler vakum ile çekilir. Sonraki aşamada temizlenen cildin bakımı yapılır. Bakım için de yine cilde uygun farklı solüsyonlar kullanılır. Bu aşamada cilt yenilenirken aynı zamanda canlı hale gelir. 

Solüsyon cilde iyice yedirilir. Ardından soğuk şok uygulanarak gözeneklere sıkıştırılarak hapsedilir. Son aşamada ise LED teknolojisi kullanılarak cildin uyarılarak canlanması sağlanır. 

Tüm bu işlemler tek seansta sona erer. Her seansın süresi tedavi olacak kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. Kişinin ten durumu, gözeneklerin ne seviyede tıkanık olduğu sürede belirleyicidir. Ancak ortalama olarak bir kişinin için hydrafacial seansı 25 – 90 dakika arasında tamamlanır.

Hydrafacial Etkisi Nedir?

Hydrafacial, özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan cilt kuruluğunun önüne geçer. Her mevsim uygulanabilmesi, yıl boyunca cildin sağlıklı görünmesini sağlar. 

Bu yöntemin en önemli artılarından birisi ise tedavi sürecinin olmamasıdır. Uygulandığı andan itibaren sonuç verir. Kirden, ölü hücreden ve fazla yağdan kurtulan gözenekler kendiliğinden sağlıklı görünmeye başlar. Ardından uygulanan serumlar ile cilt dokusu beslenir ve uzun süreli canlılık ve sağlıklı görünüm sağlanır. 

Özellikle kadınlarda makyaja bağlı olarak gözenekler erkeklere göre daha çok tıkanır. Tıkanan gözenekler nemlenmez ve canlılığını kaybeder. Tıkalı gözenekleri hızlı şekilde açan Hydrafacial tedavisi ile yıpranmış ciltler anında onarılır. Böyle makyajın getirdiği olumsuz etkiler ortadan kalkar. 

Tıkalı gözeneklerde fazla yağ birikimi görülür. Bu yağlar bir süre sonra siyah noktaların oluşmasına neden olur. Vakum yöntemi sayesinde yağlar ciltten uzaklaştırılır siyah noktalar ve lekeler 30 dakikadan az bir sürede temizlenir. Her yaştan insan için sorunsuz şekilde bu işlemler uygulanır. 

Hydrafacial Uygulamalarının Avantajı Nelerdir? 

Özellikle eski yöntemlere göre en büyük avantajı ağrısız ve acısız olmasıdır. İğne ile yapılan işlemler acı ve ağrı vereceği gibi aynı zamanda işlemden sonra kabarıklık ve kızarıklığa yol açar. Ayrıca bazı hastaların iğneye alerjisi olduğundan sivilce çıkmasına sebep olabilir. Bunun dışında Hydrafacial uygulamasının avantajları; 

 • Cildi tahriş etmediği için uzun süreli canlı ve sağlıklı görünüm kazandırması, 
 • İşlem sırasında ve sonrasında şişlik, kızarıklık ve ödem oluşturmaması, 
 • Her cilt tipine uygun olması, 
 • Her yaştan kişiye kolayca uygulanabilmesi,
 • Ciltteki çizikleri ortadan kaldırması, 
 • Cildin yumuşamasını sağlar, 
 • Ciltteki renk bozukluklarını giderir,
 • Kalıcı makyajın neden olduğu tıkanıklığı ve solukluğu alır,
 • Lekeleri ve siyah noktaları ortadan kaldırır, 
 • Anında sonuç verir, tedavi için iyileşme süreci gerekmez, 
 • Cildin nemlenmesini sağlar, 
 • Tek seansta tüm işlemler rahatlıkla tamamlanır, 
 • Her mevsim sorunsuz şekilde uygulanabilir, 
 • Tedavi edilen kişi seanstan hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. 

S.S.S

Hydrafacial Nedir?

Yaşlılık etkileri ile mücadeleye yardımcı olan bir tür bakım yöntemidir.

Hydrafacial Nerelerde Kullanılır?

Cilt yenilemeye yönelik bakımlarda, Cilt nemlendirme, Sivilce ve sivilce lekesi bakımlarında, Cilt soyma, Cildin derinlemesine arındırılmasında, Antioksidan bakımlarda kullanılır.

Hydrafacial Ağrı Yapar mı?

Enjeksiyon – kesi gibi işlemler yoktur. Vakum teknolojisine sahip bir cihazdır ve herhangi bir şekilde ağrı – acı oluşturmaz.

Hydrafacial Kaç Dakika Sürer?

Uygulama türüne göre değişir. En az 25 en fazla 90 dakikadır.

Hydrafacial Hangi Aralıklarla Yapılır?

Hydrafacial uygulaması ilk seans sonunda gözle görülür şekilde etkisini belirtir. Tedavi odaklı gerçekleştirilen seanslar her hafta yapılmak kaydı ile en fazla 6 seans ile gerçekleştirilir. Tedavi sürüne göre süre – seans azalabilir – artabilir.

Kaynakça:

https://www.elle.com/beauty/makeup-skin-care/a29519812/hydrafacial-treatment-cost-benefits/

https://www.allure.com/story/hydrafacial-treatment

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir