Çoğu kadın yüzünün daha gergin görünmesini ister. Yüz gerdirme işlemleri genel olarak ameliyat masasına yatılarak yapıldığı için çoğu insan buna çekimser yaklaşmaktadır. Halbuki yüz gerdirmek için yalnızca cerrahi müdahaleler geçerli değildir. Son dönemde bir hayli popüler olan Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi, medikal bir müdahaledir. Ameliyata ihtiyaç duymadan halledilen Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi ile eskisine nazaran daha genç, dinamik ve gergin yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Sarkmalar ve derin kırışıklıkları bir anda yok eden Fransız ip askı yüz gerdirme ile zaman içerisinde oluşan yıpratıcı izlerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Peki, Fransız ip askı yüz gerdirme işlemine yakından bakmaya ne dersiniz?

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Nedir?

Ameliyatsız yüz germe gündeme gelince bir hayli talep gören Fransız ip askı yüz germe, Fransa’da geliştirildiği için bu adı almıştır. İp askı, Fransa’da geliştirilmiş içi polyester dışı silikon malzemelerden yapılmıştır. İnsan vücudu ile uyumlu olarak üretilen bu iplerin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yüzde oluşan sarkma, gevşeme ve kırışıklık gibi durumları ortadan kaldırmaktadır. Fransız ip askı yüz gerdirme yöntemi çoğunlukla estetik amaçlarla yapılsa da yüz felci geçiren kişilerde tedavi amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Fransız ip askı yüz gerdirme operasyonu lokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. Ortalama 45 dakika süren bu işlem, dikiş atılmasına bile gerek kalmadan yapılmaktadır. İp askı genellikle kulağın üzerine tutturulduğu için dışarıdan herhangi bir kötü görüntü oluşmamaktadır. Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi sonrasında hasta gündelik yaşamına hemen geri dönebilir. 2 yıl kalıcı bir etki sunan bu işlem, uygulamanın hemen ardından kendisini göstermektedir. Ortalama 6 haftalık bir süre sonrasında tamamen oturacaktır.

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Operasyonu Nerelere Uygulanabilir?

Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi yüzün birkaç farklı bölgesine yaptırılabilmektedir. Buna göre Fransız ip askı yüz gerdirme işlemini yanaklar, çene altı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, kaz ayakları, alın çizgisi ve kaş ve boyun bölgesi gibi alanlara uygulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra Fransız ip askı işlemi ile kalça, karın, kol, göğüs ve bacaklar gibi bölgeler de gerginlik kazanabilmektedir. Bu konu hakkında doktorunuza danışabilirsiniz.

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her estetik müdahale sonrasında olduğu gibi Fransız ip askı yüz gerdirme işleminden sonra da uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulduğu sürece işlem etkisini daha çabuk gösterir ve estetik müdahalede herhangi bir bozulma meydana gelmez. Öncelikle Fransız ip askı yüz gerdirme işleminden sonra yüzünüzü birkaç günlüğüne dinlenmeye almalısınız. Hiçbir temasta bulunmamalı ve sadece beklemelisiniz. Bu süre zarfında ip askılama yönteminin etkileri oturacaktır. Yüzde yapılan çene hareketlerini minimum düzeye indirmelisiniz. Aşırı kahkaha atmamalı ve ağzınızı çok fazla açmamalısınız. Hapşırma ve esneme gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Bunun dışında yüzünüzü yıkarken yalnızca yukarı doğru hareketlerde bulunmalısınız. Yüzünüzü aşağıya doğru baskılamamalısınız.

Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi sonrasında estetik cerrahın önerdiği bir düre zarfı boyunca yüz üstü uyumaktan kaçınmalısınız. Bu son derece zararlı olacaktır. Fransız ip askı yüz gerdirme işleminin yapıldığı alanlara masaj vb. gibi ovuşturma ya da eleme gibi durumlarda bulunmamalısınız. Yüzünüze hiçbir müdahale yapmamalısınız. Yalnızca ellemeyerek dinlenmeye bırakmalısınız. Bu, ip askılama işlemi görmüş yüzünüzün ihtiyaç duyduğu tek şey olmaktadır.

Anlaşmalı kurumumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

S.S.S

Fransız İp Askı Ne Kadar Sürede İyileşir?

İyileşme süresi 2 gün ile 2 hafta arasında değişen bir operasyondur. Ancak net bir süre verebilmem mümkün değildir. Her kişiye has gösterdiği reaksiyonlar olabilir. Doğal olarak bu süre zarfının da uzaması gayet normal karşılanmaktadır.

Fransız İp Askı Özel Sigorta Kapsamında Mıdır?

Konu hakkında net bir bilgi verememekle birlikte bu hususta sigorta şirketlerine danışmanızı tavsiye edebilirim. Sigorta kapsamında olmayan ameliyatlar için ek ücretlendirme yapıyorlarsa bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Net olarak kullanılan özel sigortanın detaylarını bilmeden bu konuya açıkça bir cevap verebilmem mümkün değildir.

Fransız İp Askı Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu yöntemin kalıcılık süresi en az cerrahi operasyonlar kadar başarılıdır. Bilinen verilere dayanarak 2-3 yıl arasında hastaların kalıcı olarak gerdirme operasyonundan başarı elde ettiğini açıkça söyleyebilirim. Süre açısından değerlendirildiğinde cerrahi operasyonlara yakın olduğunu belirtmek isterim.

Fransız İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bütün bölgeleri kısaca özetlemem gerekirse; elmacık kemikleri, yanaklar, boyun, kaşlar, çene altı ve yüzün oval bölümlerine rahatlıkla uygulanabilen bir operasyondur. Bu operasyonda hastaların cildi tahriş edilmeden kesiye gerek duymadan basit operasyon gerçekleştirilmiş olunur.

Fransız İp Askı SGK Karşılıyor Mu?

Güzellik kaygısı ile yapılan bütün ameliyatlarda SGK’nın genel tepkisi bellidir. Herhangi bir şekilde karşılama yapması mümkün değildir. Ancak ameliyatın sağlıksal gereksinimi olursa SGK estetik operasyonlarını karşılayabiliyor. Ancak yüz gerdirme operasyonları tamamıyla güzellik amacıyla yapıldığı için SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Fransız İp Askı Ücretlerini Nasıl Öğrenebilirim?

Whatsapp üzerinden iletişime geçerek ücretler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir