Saç ekimi son yılların en çok ihtiyaç duyulan estetik operasyonlarından birisidir. Kellik ve belirli sebepler nedeniyle saçta seyrelme, dökülme, saç köklerinin ölmesi ile ortaya çıkan sorunları gidermek amaçlı uygulanan saç ekim işlemleri talepler ve teknoloji doğrultusunda her geçen gün gelişmektedir. Dhi denilen yöntem saç ekim yöntemleri arasında mucize şeklinde adlandırılabilecek üstün performanslı bir uygulama şeklidir. Bu yöntem ile saç ekimi dünya üzerinde en çok tercih edilen ve saç ekim yöntemleri arasında en başarılı olarak kabul edilen bir uygulamadır. Bu uygulamaya talep hızla artmakta ve ülkemizde Dhi saç ekim işlemi yapabilen sayılı merkez bulunmaktadır. Çünkü bu uygulama son derece büyük bir tecrübe ve beceri istemektedir. O nedenle herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilmesi mümkün olmayan bir operasyondur.

Dhi saç ekimi merkezi fiyatları normal saç ekim merkezlerine göre bir miktar daha yüksek olmakta, aynı oranda uygulamanın performansı, başarı oranı ve görseli de diğer yöntemlere göre gözle görülür bir fark yaratmaktadır. Bu durumda Dhi saç ekim yönteminin diğer yöntemlerden uygulama ve sonuç aşamalarında ne gibi farkları vardır, bu uygulamanın avantajları nelerdir bunları bilmek gerekmektedir.

Dhi Saç Ekimi Merkezi Uygulamaları

Dhi saç ekim yöntemi doğrudan saç ekimi uygulaması olarak adlandırılmaktadır. Uygulama açılan derin kesiler içerisine saç köklerini yerleştirerek orada beslenmesi ve uzamasını sağlamak yerine yani bir nevi tohum ekerek beklemek yerine direkt olarak canlı saç nakli yapılmasıdır. Bu yöntemin amacı saç ekimindeki kaliteyi artırmaktır. Dhi uygulamalarında tıraş, kellik, kesi, dikiş gibi şeyler söz konusu değildir. Uygulama için uygulama yapılacak alanın tıraş edilmesi, burada kesiler yapılması, operasyon sonrası dikişler ve iyileşme dönemi, bu sürecin kel ve izlerle dolu geçmesi ortadan kaldırılarak, günlük hayatın işlemden herhangi bir zarar görmemesi sağlanmaktadır. Dhi saç ekimi merkezi fiyatları bu hassas çalışma için normal saç ekim işlemlerine oranla daha farklı bir çalışma ile belirlenmektedir.

Dhi Saç Ekimi Merkezi Farkı Nedir

Dhi Saç Ekimi Merkezi 3

 

Dhi uygulaması klasik yöntemlerden daha farklı bir çalışma ile yapılmaktadır. Bu yöntemde daha sık ekim yapılması mümkün olduğundan, daha gür ve daha doğal bir görüntü elde edilebilmektedir. Dhi uygulamasında ekilen köklerin tutunma olasılığı diğer yöntemlere göre oldukça yüksektir. Ekim daha kaliteli, ağrısız, acısız ve izsizdir. Büyük bir hassasiyet gerektiren bu uygulama yalnızca profesyonel kişiler tarafından uzun bir süre içerisinde ve büyük bir çaba ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenledir ki dhi saç ekimi merkezi fiyatları orta karar uygulama yapan merkezlere oranla daha yüksektir.Bu uygulamada alınan kıl kökleri iyileştirme sürecinden geçirilerek güçlendirilir ve herhangi bir kesi yapılmadan kılın çıkış yönüne göre iğne ile tek tek uygulama bölgesine yerleştirilir. Saç ekim fiyatları nakledilecek kök sayısına bağlı olarak belirlenmekte ve bu uygulamada normal yöntemlere göre daha sık ekim yapılacağı için tecrübe ve emeğin yanı sıra dhi saç ekimi merkezi fiyatları konusunda ekilecek kök sayısı da etkili olmaktadır.

Dr. Yetkin Bayer’i Facebook, Instagram, Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.