Burun ucu kaldırma fiyatları değişkenlik gösterir. Burun kemiğindeki hasar yada burnun asimetriğinin ne kadar bozuk olduğu yanı sıra, kullanılan dolgu maddesinin içerisinde bulunan asitlere kadar değişkenlik gösterir.

Firmalar ve doktorların ofislerinin konumlarına kadar, bu burun ucu kaldırma fiyatlarını size işlemi yapan doktorun ne kadar tecrübeli olduğuna göre de değişir.

Burun Ucu Kaldırma Fiyatları Ameliyata Göre Uygun mu?

Burun ucu kaldırma fiyatları yapılacak olan işleme ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgi, uzman bir kliniğe başvurup estetik cerraha muayene olarak alınabilir. Doktorunuz sizin burnunuza ve ulaşmak istediğiniz hedefe göre fiyat ve işlem konusunda yönlendirici olabilir. Öte yandan burun ucu kaldırma yaptırmak, burun ameliyatı yaptırmaktan çok daha ekonomiktir. Ancak göz önünde bulundurulmalıdır ki, burun ucu kaldırma işlemi 12-18 ay süre içerisinde eriyerek yok olur, yani burun ucu kaldırma işlemini yaptıracak kişinin sürekli bir şekilde yaptırması söz konusudur. Buda ekonomik olarak cerrahi işlemle burun ucu kaldırma dolgusunu eşitleyebilir.

 

Dolgu Maddesi ile Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği

Burun ucu kaldırma estetiği ile ilgili yapılacak her işlem kişiye özel planlanır.

Bu nedenle bazı durumlarda tek başına botoks uygulaması yeterli olurken bazı durumlarda da Botoks uygulamasına ek dolgu uygulaması da yapılabilmektedir.

Örneğin düşük burun ucuna eşlik eden kemerli burun yapısına ameliyatsız burun estetiği ile düzenleme yapılacaksa burun düşüklüğünü kaldırmak için belirlenen noktalara burun ucu kaldırma estetiği uygulaması yapılırken kemerli yapının düzeltilmesi için de belirli noktalara dolgu desteği yapılmaktadır.

Bu durumda ameliyatsız burun estetiği fiyatları yapılan her bir enjeksiyona göre hesaplanır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı İçin Doğru Fiyatlandırma Nedir?

Burun ucu kaldırma veya iplerle burnun kaldırılması bazen burundan nefes almayı da kolaylaştırabilmektedir. Burun ameliyatına karar veremeyen veya istemeyen kişiler, burun dolgusu yaptırarak oldukça iyi sonuçlar alabilirler. Ancak tabii ki her burun burun dolgusu ile düzeltilemez. Dolayısıyla öncelikle doktorunuz ile ön görüşme yaparak burun ucu kaldırma estetiği için doğru aday olup olmadığınızı belirleyebilirsiniz. Vectra 3 boyutlu analiz sistemi ile fotoğrafınız çekilerek, bu fotoğraf üzerinde burun dolgusu uygulama sonrası görüntünüzü görebilirsiniz.

Doktorunuzla detaylı olarak görüştükten sonra doktorunuz durumunuzu değerlendirmeye alır ve burnunuzun durumuna göre yapılacak işlemi, enjekte edilecek dolgunun miktarını belirler. Buna göre de size fiyat verir, makalenin başında da belirtildiği gibi fiyat aralığı yapılan şehirden, yapan doktora, yaptırılan burnun kemik ve deri yapısına göre oldukça değişkenlik gösterir. Ancak burun ucu kaldırma estetiği, burun ameliyatına nazaran daha ekonomik olduğu bir gerçek.

Aynı zaman da ameliyata nazaran burun ucu kaldırma estetiği daha acısız ve kolay bir yöntemdir, uygun fiyatlarla sunulması da talebi arttırmaktadır.

Estetik Burun Ameliyatı Fiyatlandırmasında Neler Etkili Olmaktadır?

Burun ucu estetiği fiyatları işleme göre değişiklik barındırmaktadır. İşlemin boyutu, işlemin türü, ek işlem gerektirip gerektirmediği baz alınarak hesaplanır. Burun ucu kaldırma işlemi yapılırken kemer olup olmadığı gibi muayene neticesi gerekli bilgiler paylaşılmaktadır.

Burun Ucu Kaldırma Estetiği Sonrası Koku Almada Kayıplar Yaşanır mı?

Operasyon sahası cilt dokularıdır. Burun içine müdahale yapılmamaktadır. Koku alma hücreleri kemer kısmının ameliyatlarında önemlidir. Kemer ameliyatları yapılırken dikkat edilmesi elzemdir. Ancak burun ucu kaldırma operasyonları koku alma hücrelerinden uzak noktalardadır. Bu nedenle koku almada herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Burun Ucu Kaldırma Yaş Sınırı Nedir?

Normal şartlar altında kas – iskelet sisteminin gelişiminin son bulması yani 18 yaşının beklenmesi önemlidir. Ancak kaza – darbe gibi etkiler neticesinde insan psikolojisini etkiliyorsa yapılabilmektedir.

Burun Ucu Kaldırma ve Diğer Burun Operasyonları Aynı Anda Gerçekleştirilebilir mi?

Aynı anda birden fazla operasyon yapılabilmektedir. Sağlıklı ve net bilgi ön muayeneden sonra kesin olarak verilebilir.

Burun Estetiği Operasyonlarında En Çok Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Açık ve kapalı rinoplasti ameliyatları en fazla kullanılan yöntemlerdendir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir