burun dolgusu

Burun dolgusu ne kadar kalıcıdır, sorusunun yanıtı genel olarak 8-24 ay kalıcılığa sahiptir. Aynı zamanda burun dolgusunun kalıcılığı kullanılan dolgunun türüne, miktarına ve uygulanın kişinin biyolojik süreçlerine göre değişiklik gösterir. Geçici burun dolgusu işlemini yaptırdığınız da kullandığınız süreç boyunca buna kalıcı olarak ihtiyaç duyup duymadığını anlayabilirsiniz. Böylece cerrahi müdahale gerekmeden burnunuzdaki şekil bozukluklarınızı giderebilir hayalinizdeki görünüme kavuşabilir ve ağrısız bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.Burun dolgusu geçtikten yani dolgu eridikten sonra dilenirse tekrarlayan uygulamalar ile elde edilen burun estetiği sonucu devam ettirilir. Veya hasta kalıcı bir sonuç istiyorsa, burun estetiği ameliyatı ile sonuç kalıcı hale getirilmiş olur. Bu da bize burun dolgusu ne kadar kalıcıdır, sorusunu bir miktar kişiden kişiye göre değişken hale getirmektedir.Kendinizi denemek için en güvenli ve masum işlemlerden biridir burun dolgusu.

 

Burun Dolgusu ile Burun Fonksiyonları Düzeltilebilir mi?

Çok ciddi nefes alma problemine sebep olan septum eğrilikleri, konkahipertrofileri, valv yetmezliği gibi anatomik problemlerin burun dolgusu ile giderilmesi mümkün değildir. Ancak burun dolgusu uygulamalarında valv açısının kısmi düzeltilmesine bağlı olarak nefes almada düzelme olduğunu belirten hastalarım olmuştur. Yani çok sık olmasa da burun dolgusu uygulamalarında fonksiyonel düzelme beklenebilir.

Burun Dolgusu ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

*Burun-dudak kesişimi belirgin bir hale getirilir.

*Burun sırtı daha düz bir görünüm kazanabilir.

*Burundaki asimetriler giderilebilir.

*Burun estetiği ameliyatı sonrasın da meydana gelen şekil bozuklukları düzeltilebilir.

*Burun dolgusu ile burun ucu kaldırılabilir.

*Burundaki eğrilikler tamamen ya da kısmen giderilebilir.

*Kırıklardan kaynaklanan estetik bozukluklar giderilebilir.

*Asimetrik burun delikleri daha simetrik hale getirilebilir.

*Burun dolgusu ile burun ucu, burnun yan kısımları ve burnun sırtı için hacim eksikleri dengelenebilir.

 

Burun Dolgusu Daha Önce Ameliyat Edilmiş Burunlara Uygulanabilir mi?

Ameliyat sonrası istenilen sonuçların elde edilemediği vakalarda burun dolgusu uygulamaları ile problemlerin çözümü mümkündür. Böylece tekrar ameliyat olmak istemeyen hastalarda basit bir uygulama ile problem çözülmüş olur.

 

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

  • Hamile ve emziren kadınlara burun dolgusu uygulanmaz.
    • Kanamayı artıran hastalığı olanlara,
    • Aktif otoimmun hastalığı olanlara,
    • Aktif herpes virüs enfeksiyonu geçirenlere, sık uçuk geçiren kişilerin bu konuda doktorunu bilgilendirmesi gerekir.
    • Dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere buruna dolgu uygulaması yapılmaması gerekir.

 

Burun Dolgusunu Tercih Ederken Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Burnunda köklü değişiklikler yapmak istemeyenler için burun dolgusu mükemmel bir seçim olabilir. Ameliyata karar veremeyenler ve değişiklikleri önceden görmek isteyenler için de burun dolgusu tekniği tercih edilebilir.

Estetik operasyonlar düşünüldüğünde en göz önünde bulundurulan bir konu da fiyattır. Burun dolgusu, burun estetiği operasyonuna göre daha ekonomiktir. Ancak, burun dolgusu birden fazla kez uygulanacağı için bu durum tekrar gözden geçirilmelidir.

Bazı sorunlar burun dolgusu ile kolayca düzeltilebilmesine rağmen, bazı durumlarda da ameliyat gerekebilir. Örneğin, cilt dolgu malzemeleri ile septum deviasyon gibi iç burun sorunlarını düzeltilemez.

Tüm bu durumları değerlendirdikten sonra, ameliyatlı veya ameliyatsız burun estetiği arasında karar vermeden önce bir estetik cerrahına danışmak doğru kararı vermek için oldukça gereklidir. Görüşme sırasında; soru sorabilir, endişeleri paylaşabilir ve elde etmeyi umduğunuz sonuçları doktorunuzla beraber değerlendirebilirsiniz. Bu sayede mümkün olan en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/a21787/filler-nose-job-facts/

https://www.harpersbazaar.com/uk/beauty/beauty-shows-trends/a22622536/non-surgical-nose-jobs/

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir