Saç ekimi ücretleri nedir?

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?

By: | Tags: , , , , , , , | Comments: 0 | Ocak 19th, 2016

SAÇ EKİMİ FİYATLARI NE KADARDIR?


Saç ekimi uygulaması yaptırmak isteyen bir kişi için, saç ekim uygulamasının maddi yönü de bir o kadar önemli bir konudur.

Saç ekim merkezleriyle ilgili yapılan araştırmalar kadar, saç ekim fiyatlarıyla ilgili yapılan araştırmalar da saç ektirmeye karar vermiş kişi için önemlidir.

Bir yandan estetik bir operasyon diğer bir yandan ciddi cerrahi bir operasyon sayılan saç ekiminin fiyatları kesinlikle kişiye özeldir ve saç ektirmek isteyen kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Saç ekimi operasyonlarında kişinin kendi donör bölgesinden alınan saç kökleri haricinde herhangi bir başka kişi ya da bölgeden kök kullanılması genel olarak mümkün değildir. Bu durum, saç ektirmek isteyen her kişi için açıklık seviyesi ve saç köklerinin durumuna göre operasyon sürelerinde, sonuçlarında veya fiyatlarında farklılıkları beraberinde getirmektedir.

Saç Ekim Fiyatlarını Değiştiren Unsurlar Nelerdir?

  • Ekilecek Greft Sayısı:
    Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ne kadar saça ihtiyaç duyduğu fiyat durumunu etkileyen ilk unsurdur. Saç ekiminde “greft” olarak tabir edilen nakil edilecek saç köklerinin sayısı saç ekim fiyatını etkileyen en önemli unsurdur. Kişinin beklentisine ve ihtiyacına göre kaç greft saç ekileceği maliyeti değiştirir.
  • Saç Ekim Yöntemi “FUE ya da FUT”
    Saç ekim fiyatlarını etkileyen bir diğer unsurda seçilen saç ekim yöntemidir. Tercihe göre FUE ya da FUT ekim yöntemleri, uygulanan teknik bakımından olduğu gibi fiyat açısından da farklılık göstermektedir.

Saç Ekimi Yöntemlerine Göre Fiyatları

Saç ekimi fiyatları tercih edilen yönteme göre değişiklik göstermektedir. FUE yöntemi tek tek kök kıllarının saç verici saha üzerinden toplanmasıyla yapılmakta ve saha üzerinde bölgesel bir kesi alanı oluşturulmamaktadır. FUT yöntemine göre daha yeni bir yöntem olan FUE tekniğiyle, saç ekimi günümüzde uygulanan en yaygın yöntem olarak kabul edilmektedir.

Saç ekim yönteminize karar vermeden önce doktorunuzla mutlaka ayrıntılı bir görüşme yapın.

 

Saç Ekimi için Neden Standart Fiyat Uygulanamıyor?

Saç ekimi uygulaması en başından en sonuna kadar tamamen kişiye özel bir uygulamadır. Saç ekim sürecine başlamadan önce kişiyle doktor arasında karşılıklı yapılacak görüşmelerle kişinin ihtiyacı tam olarak saptanır. Yapılan görüşme ile;

  1. Kişinin saç ekimine gerçekten ihtiyacının olup olmadığına doktor gözüyle karar verilir.
  2. Yaş aralığı, saç tipi, saçın kalitesi, saç verici sahanın yoğunluğu ile kişinin istekleri göz önüne alınarak operasyon sonucunda ulaşılabilecek noktalar gözden geçirilir.
  3. Yapılan analizler sonucunda operasyondan beklenen başarı şeması saç ekimi yaptıracak kişi ile paylaşılır.

Buradan da anlaşılacağı üzere saç ekim operasyonunda tamamen kişiye özel bir süreç izlenmektedir.

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi, saç ekim uygulamalarında da kişisel istekler ve beklentiler operasyonun odak noktasında yer almakla birlikte, kişinin beklentilerinin gerçeklerle bağdaşıp bağdaşmadığına görüşme sonrasında doktor karar verir.

Doktorunuzla  yüz yüze yapacağınız bir görüşme ve saç analizi size uygulanacak işlemi ve bu işlemin fiyatı hakkında net bir bilgi verebilir.

Fiyatlandırma ve operasyon hakkında bilgi almak için en doğru yok, doktorunuzla görüşmek olacaktır.

 

Leave a Reply